"Підтримати"
Новини
Всі новини

Бум української кухні від українських рестораторів: сучасність проти стереотипів

У Мережі відбулася прем'єра четвертої серії фільму про нову українську культуру Спалах. У ній його автори звернули увагу на сучасну українську гастрокультуру, пише "НВ".

Фільм досліджує Україну як важливу точку на гастрономічній карті Європи, розповідає про бум нових закладів і пояснює, як в СРСР намагалися знищити українську кухню як частину культурного коду, і дає відповідь на питання, як вийшло так, що українська кухня обросла стереотипами на зразок тільки борщу і вареників.

Самі ж українські ресторатори, і серед них Дмитро Борисов (Сім'я ресторанів Борисова), Євген Клопотенко (100 років тому вперед), Міша Кацурін (Китайський, В'єтнамський і Тайський Привіти), Дмитро Заходякін (Хлібний, HOLY BURGER, Рідкісний птах), Дмитро Запорожець (First line group), Леонід Остальцев (Veterano) та інші розповідають, як шукають і відкривають для себе українську кухню, експериментує з концептуальними форматами і рецептами. Крім того, кожен з них зазначає, що 2014 рік став переломним і повністю змінив вектор українських закладів.

Дмитро Борисов (Сім'я ресторанів Борисова):
У нас не було навіть гастрономічного фундаменту, Радянський Союз за 70 років вирізав його від і до як частину культурного коду, тому що культура багатогранна. І я вважаю, що гастрономічний культурний код - він стрижневий, на нього, власне, і насаджується все інше. Тому що гастрономія - це ми збираємося всі разом, проводимо час. Це сім'я, це традиція, продукт, регіон. І це все - дуже серйозна культурна складова.

Євген Клопотенко (100 років тому вперед):
До мене в ресторан приходить компанія з п'яти осіб і кажуть: «Я так захотів дерунів, горілочки, оселедця, а у вас нічого цього немає! Так навіщо ми прийшли?» А я відповідаю: «Ха, на цьому ваші стереотипи і зламалися! Вам зараз йти в інший ресторан занадто напряжно, так що починайте - їжте верещак, шпундру і путрю».

Насправді, Радянський Союз просто всюди. Він нас направляє не в бік світлого майбутнього, а в бік минулого. Тому, коли ви їсте радянську їжу, ви їсте минуле, друзі.

Миша Кацурін (Китайський, В'єтнамський, Тайський привіти):
На першому курсі мене вигнали з гуртожитку мого інституту. І я оселився в гуртожитку технології та дизайну, де жили китайці. Там на першому поверсі був китайський гендель. Там же я дізнався про те, що таке китайська їжа і що вона - зовсім інший світ. Після цього протягом десяти років китайська їжа стала для мене найулюбленішою, і це, власне, стало відправною точкою для наших ресторанів.

Нагадаємо

Новий документальний серіал Спалах розповідає про нову українську культуру в усіх її проявах. Його автори хочуть звернути увагу на українців, роботу яких українці звикли не помічати, поки їх не визнає світова індустрія. Для серіалу, який складається з 10 епізодів, було взято понад 100 інтерв'ю. Їх героями стали Святослав Вакарчук, Дмитро Монатік, Роман Вінтонів (Майкл Щур), Ната Жижченко, DakhaBrakha, Влад Яма, Євген Клопотенко, Антоніо Лукіч, Андрій Данилко, Ксенія Шнайдер та ін.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме