"Підтримати"
Новини
Всі новини

Комунально-тарифна криза: ціни і політика. Дайджест

Уряд України, як завжди, спочатку створює проблеми, а потім робить вигляд, що героїчно вирішує їх, заявляючи, що насправді ніяких проблем немає і бунтувати немає сенсу. При цьому в кабміні слабо розуміють, що основний шок чекає людей в середині лютого, коли всі отримають платіжки за січень. InfoKava підготувала невеликий дайджест про те, як комунальні проблеми вирішуються в Україні і подекуди в СНД.

Дорожче ще не було

Якщо ціна на газ для продажу Нафтогазом 6,99 гривень, а ціна за транспортування газу 1,79 грн без ПДВ і 2,14 грн з ПДВ, то в підсумку мінімальна ціна на газ для населення - 6,99 + 2,14 = 9 , 13 грн за куб. Це найвища ціна для населення за всю історію України.

У нас є свій газ

Обсяг газу власного видобутку в Україні становить близько 14,5 мільйона кубометрів. Цього достатньо для потреб населення і забезпечення роботи теплокомуненерго. Про це в ефірі телеканалу Obozrevatel TV розповів експерт з енергетичних питань Юрій Корольчук. "Газа вистачає для населення і теплокомуненерго. 4 грн за кубометр. За оцінками експерта, такою може бути вартість газу для населення з урахуванням всіх додаткових відрахувань і засобів на розвиток. Собівартість видобутку становить 1600 гривень за тисячу кубометрів. З усіма податками, рентою і платежами це 2800-3000 гривень. Можна, наприклад, давати ще додатково 1000 гривень на кожну тисячу кубометрів компанії на інвестплани, розвиток нових родовищ, буріння свердловин - цього повинно вистачити з головою. Можливо, не варто імпортувати газ, краще нарощувати власну базу видобутку", - підсумував експерт.

Компенсація на електроопалення

З 1 січня Кабмін встановлює тим, хто перейшов на електроопалення, компенсацію за підвищення тарифу на електроенергію. Це буде компенсація або монетизація пільг незалежно від доходу людини, прямі виплати без прив'язки до того, які у людини доходи, - роз'яснив Шмигаль.

Подаємо на субсидію

Українці, які отримують субсидію, "практично не відчують" ніякого подорожчання комуналки в січні-місяці, а тим, хто не отримує - Кабмін радить зараз подаватися на таку допомогу, заявив на засіданні уряду прем'єр-міністр України Денис Шмигаль

На тепло не підвищать?

Як відзначили в КМУ, учасники зустрічі домовилися виробити проект спільного Меморандуму. Домовилися, що тарифи на тепло і гарячу воду в цьому опалювальному сезоні залишаться незмінними.

"Усі гілки влади об'єдналися, щоб захистити людей від неконтрольованого зростання тарифів. Ми цінуємо, що спільне рішення з главами міст містить пункт про непідвищення тарифів на опалення і гарячу воду для українців. Вдячний всім учасникам наради за конструктивну співпрацю. У час коронакризи всім нам важливо підтримати наших громадян", - зазначив Шмигаль.

Ціна на рік одна

Всі газопостачальні компанії вже цієї весни повинні представити людям ціну на газ на рік, щоб люди могли прораховувати свої витрати.

"... Всі газопостачальні компанії вже цієї весни повинні представити людям свої річні продукти. Відповідно, до кінця місяця я чекаю від Міненерго, Мінекономіки, Мінсоцполітики разом з НКРЕКУ і АМКУ, підготовлених довгострокових інструментів для збалансування ринку природного газу", - сказав під час засідання уряду сказав Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Потрібен тарифний аудит

Президент України Володимир Зеленський доручив заступнику керівника Офісу президента Кирилу Тимошенко провести повний аудит діючих тарифів в Україні, перш за все щодо тарифів на опалення, побутовий газ і користування пасажирським транспортом.

Справи за завищення цін

Північне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) відкрило справи проти шести газопостачальних компаній, що завищили ціни для населення на 40%. У комітеті вважають, що дії "Київоблгаз збут", "Житомиргаз збут", ТОВ "Чернігівгаз збут", "Черкасигаз збут", "Уманьгаз збут" і "КіевГазЕнерджі" могли призвести до ущемлення інтересів споживачів. АМКУ виявив такі факти і в інших регіонах України, справи відкриють по відношенню до всіх порушників.

Немає комуналки - немає хліба

А тим часом в братських пострадянських республіках для вирішення проблеми заборгованості по комунальних платежах застосовують, м'яко кажучи, нестандартні методи.

У державних магазинах однієї з областей Туркменістану хліб продають тільки за довідками, які підтверджують кількість членів сім'ї, повідомляє туркменська служба "Радіо Свобода", а довідки ці в домоуправліннях видають тільки тим, хто сплатив за комуналку. Людям без довідок купити хліб не вдається, оскільки велика частиннаселення живе в борг через економічну кризу в країні.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме