"Підтримати"
Новини
Всі новини

Ціна "безпеки": людство заганяє себе в цифрове рабство

У Китаї з 01.01.2021 прийняли новий цивільний кодекс, що офіційно узаконив «Систему соціального кредиту» (соціальний рейтинг). Раніше в різних регіонах країни діяли різні рейтинги, і система не була уніфікована. Про це пишуть на ITC.

Все почалася 14 липня 2014 року, коли уряд Китаю вперше опублікував план і цілі впровадження системи соціального кредиту. Основна мета цієї системи - «побудова гармонійного соціалістичного суспільства». Для координації виконання поставлених завдань було створено спеціальну комісію при Політбюро ЦК КПК. Було також поставлено експеримент з відпрацювання системи в деяких містах. І ось - все відпрацьовано і настав час "х" ...

За що отримують бали:
- участь у благодійній діяльності,
- турбота про літніх членів сім'ї,
- хороші відносини з сусідами,
- здача донорської крові,
- підтримка уряду в соціальних мережах,
- допомога бідним,
- наявність гарної фінансової кредитної історії,
- вчинення будь-якого героїчного вчинку.

Високий рейтинг соціального кредиту дає пріоритет під час вступу до школи при або працевлаштуванні; легкий доступ до банківських кредитів; доступ до дешевої або безкоштовної оренди транспортних засобів; доступ до дешевого або безкоштовного користування тренажерними залами; квитки на громадський транспорт за зниженими цінами; укорочену чергу очікування в лікарнях; прискорене просування по службі; прискорену чергу на державне житло; податкові послаблення.

За що у громадянина можуть відняти бали:
- порушення правил дорожнього руху (весь спектр, від водіння в нетверезому вигляді до переходу дороги в недозволеному місці),
- участь в протесті проти влади,
- незадовільна допомога старіючим батькам,
- розміщення антиурядових повідомлень в соціальних мережах,
- поширення чуток і фейків в інтернеті,
- нещирі вибачення за скоєні злочини,
- участь у діяльності сект,
- шахрайство в онлайн-іграх.

Низький рейтинг призводить до відмови у видачі ліцензій, дозволів і доступу до деяких соціальних послуг; виключенню з систем бронювання авіаквитків або квитків на швидкісні поїзди; відмови при отриманні кредиту в банках; обмеження доступу до держпослуг; позбавлення права займати державні посади; закриття доступу до приватної освіти; публічниого осуду і осміяння; оприлюднення імен тих, що провинилися аж до особистого інформування знайомих, товаришів по службі і родичів.

Венесуела, Монголія, Еквадор і навіть Зімбабве - теж хочуть таку ж систему, вони вже замовили собі у китайських IT-компаній розробку чогось подібного. Росія теж не відстає: наприклад, в Москві збільшують кількість камер з технологією розпізнавання осіб. Здається, що всі країни світу змовилися і обіцяють нам цифровизацию по самі вуха.

Ось, як ви вважаєте, це правильно, чи жахливо?

P.S.

Ні-ні! На жахайтеся завчасно: навіть у Китаї система поки що... не система, а тільки її фрагменти. Час для того, щоб передумати, ще є.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме