"Підтримати"
Новини
Всі новини

"Ганьба"- це найбільш "ніжне" нарікання команді Зе за тарифний геноцид

На Харківщині, у місті Валки, скандуючи "Ганьба" люди перекрили рух трасою Київ - Харків. Спершу про подію повідомила Служба автомобільних доріг у Харківській області. У пресслужбі зазначили, що через підвищення тарифів на газ, люди планують перекривати дорогу. Подібні акції вже відбулись у Полтавській, Чернівецькій та у інших областях України, передає УНН.

"Слуга народу" Ірина Верещук відреагувала на зростиаючі протести: "Це непосильна ноша, українці не осилять нові тарифи на газ!"

Як "слуги" дійшли до такого рішення

Ще у грудні 2019 року Президент України Володимир Зеленський анонсував зниження тарифів для людей на майже 50%, але “не так сталося, як гадалося”.

17 грудня Верховна Рада не підтримала Юрія Вітренко на посаду міністра енергетики, зокрема через його антисоціальну політику, а 21 грудня за усною вказівкою з ОП Володимира Зеленського Вітренко був призначений в.о. міністра замість Ольги Буславець. Раніше Вітренко був топ-менеджером “Нафтогазу”, який збільшив вартість газу для населення з 1,4 грн до 6,9 грн за куб. м. А зараз в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко представив “попередній план із суттєвого зниження тарифів на газ та встановлення ціни, яка була б справедливою з точки зору споживача”.

22 грудня новопризначений в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко і уряд повідомили, що скасують пільговий тариф для населення на електроенергію. Й 28 грудня 2020 року влада офіційно зробила українцям “подарунок під ялинку”: з 1 січня 2021 року була скасована пільгова ціна на електроенергію для населення — тепер ціна становить 1,68 грн за 1 кВт-год.

Водночас ГК “Нафтогаз України” повідомила про підвищення ціни на газ для своїх побутових клієнтів за місячним контрактом — з 6,33 грн/куб. м у грудні до 7,22 грн/куб. м у січні наступного року — на 14%, підключення до річного тарифного плану для нових клієнтів призупиняється з нового року.

Тарифи зросли також на воду, а разом із тим й на теплопостачання. Тобто, одночасно на всі комунальні послуги.

Нарада

Народні депутати від фракції “Слуга народу” відреагували на народнні протести та провели онлайн зустріч за участю керівництва Міненерго, НКРЕКП, Оператора ГТС, а також із прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем, т. в. о. міністра енергетики Юрієм Вітренком та головою НАК “Нафтогаз” Андрієм Коболєвим, на якій обговорювали ситуацію з підвищенням тарифів для населення. Про це в своєму Telegram-каналі повідомив глава уряду.

Верещук розповіла:

"Були там і представники парламенту. Разом думали, як нам бути і отримали чітке завдання, що тарифи мають бути знижені. І в цій частині я підтримую Президента, який каже, що це має бути політичне рішення. Якщо це потрібно робити через парламент – давайте зробимо через парламент, у вигляді законопроекту, і проголосуємо. Ми дійсно маємо проблему, і вже втрутився Президент. І ми, парламентарі, теж повинні втрутитися і зайняти проукраїнську позицію", - каже вона.

Зниження тарифів потрібно погодити з МВФ, продовжила нардеп.

"Я знаю, що будуть проблеми з МВФ. Місія МВФ є в Україні, вона розпочинає свою роботу і нам треба буде комунікувати із МВФ. Не забуваємо, що у нас є кредит, який потрібно віддавати, і одна з вимог МВФ – це ринкові тарифи. Я розумію, що буде важко перемовникам, але треба буде доводити, що такі обтяження ляжуть непосильною ношею на українців у вигляді великих сум, які люди щомісяця будуть платити за газ із своїх кишень", - резюмувала Верещук.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив:

“Разом з т.в.о. міністра енергетики Юрієм Вітренком та головою НАК „Нафтогаз“ Андрієм Коболєвим провели зустріч із народними депутатами фракції „Слуга народу“. Основна тема розмови — це ситуація з тарифами для населення. Перш за все з тарифами на газ та його доставку. Представники Міненерго та „Нафтогазу“ представили два плани, обидва з яких призведуть до зниження платіжок для людей”.

Він зауважив, що "важливо було почути конструктивні пропозиції до обох планів".

"Це дасть можливість якнайшвидше ухвалити низку управлінських рішень, які сприятимуть встановленню справедливих цін на газ”, — наголосив очільник Кабміну.

Щоправда, Шмигаль не повідомив, на стільки знизять тарифи для населення й чи повернуться ціни на газ, тепло та електроенергію до попередніх позначок.

Тим часом, 4 січня поточного року, НКРЕКП оприлюднило дані для 43 газорозподільних компаній.

Найнижчий тариф на транспортування газу заплатять споживачі столичного “Київгазу” — 0,31 грн за куб. м, а також споживачі “Харківміськгазу” — 0,35 грн за куб. м, і “Кременчукгазу” — 0,39 грн за куб. м. У свою чергу найвищу вартість розподілу і транспортування газу отримали споживачі послуг компанії “Газовик” — 2,55 грн за куб. м. Як буде діяти в цій ситуації національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, наразі ще невідомо.

Два підходи

У підсумку, Шмигаль заявив, що не можна просто взяти і знизити тарифи та розповів про два підходи до проблеми.

За словами Шмигаля, “на виконання доручення Президента України... було напрацьовано два підходи, які дозволять суттєво знизити тарифи на газ для населення”.

“Перший підхід — це формування тарифів на газ за формулою „ціна на європейських хабах „мінус“ транспортування газу до України“, який пропонує Міністерство енергетики. Крім того, пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників. Очікуваний результат: суттєве зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил.

Другий підхід, який пропонує державна компанія „Нафтогаз“, — це посилення конкуренції на ринку шляхом обов’язкової публікації всіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ, як це вже робить „Нафтогаз“. Крім того, пропонується, аби газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів у межах відкритих торгів. Очікуваний результат: посилення конкуренції та, як наслідок, суттєве зменшення платіжок для українців”, — написав Шмигаль.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль також повідомив, що Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг розпочинає перевірку газопостачальників, які мають найвищі тарифи на транспортування газу.

А рішення поки що нема. То ж - прийдеться оплачувати рахунки із страшенними сумами, що вже прийшли за грудень. А що буде за січень - навіть подумати страшно...Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме