"Підтримати"
Новини
Всі новини

Українська збірна "всіх порвала" на ЧЄ зі спортивної гімнастики в Мерсині

Чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики в грудні цього року пройшов в турецькому місті Мерсин. Україна з величезним відривом від переслідувачів виграла загальний залік змагань - в цілому українці завоювали 15 нагород. Це стало найуспішнішим виступом української команди на Євро в історії чемпіонату. Про це повідомив Національний олімпійський комітет України.

Ось так виглядають перші три позиції турнірної таблиці:

1. УКРАЇНА - 15 медалей (7 золотих, 6 срібних, 2 бронзові)
2. Туреччина - 8 медалей (2-2-4)
3. Литва - 4 медалі (2-1-1)

Жіноча збірна

Жіноча збірна України в турецькому місті Мерсин отримала «золото» чемпіонату Європи зі спортивної гімнастики в командному багатоборстві - це сталося вперше в історії.

Україну на змаганнях в турецькому місті Мерсин представляли Діана Варінская, Анастасія Бачинська, Ангеліна Радивилова, Єлизавета Губарєва і Анастасія Мотакі.

За підсумками змагань українська збірна отримала 154,663 бала - це на менш ніж 0,2 бала більше, ніж у румунок, які фінішували другими і до цього були фаворитками змагань. «Бронзу» здобула збірна Угорщини (151,597 бала).

Для України це перше «золото» на командних змаганнях чемпіонатів Євро зі спортивної гімнастики в історії і перша медаль на змаганнях з 2004 року (тоді українки посіли друге місце, а до цього отримували по дві «бронзи» ​​та «срібла»).

Що ж стосується «золота» в цілому, то в останній раз його отримувала Яна Дем'янчук у 2009 році як чемпіонка Європи. До сьогоднішньої перемоги в активі українських гімнасток було всього 11 золотих медалей.

Чоловіча збірна

Чоловіча збірна України також тріумфально завершила чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики серед чоловіків в турецькому Мерсині.

П'ять (!!!) золотих нагород отримав 17-річний Ілля Ковтун з села Свидівок під Черкасами: він виграв в особистому багатоборстві, на коні, на кільцях, на брусах і в команді.

В останній день змагань "золото" в опорному стрибку і "бронзу" на кільцях завоював Ігор Радівілов. А Срібного призером у вправах на брусах став Петро Пахнюк.

Потрібно відзначити, що в Туреччині не виступав лідер нашої збірної, олімпійський чемпіон Ріо-2016 Олег Верняєв. Як розповіли в тренерському штабі, причиною тому стали мікротравми спортсмена. Але навіть без своєї суперзірки українська збірна "всіх порвала".

Важливо і те, що на чемпіонат Європи в Туреччину не приїхала велика кількість збірних, включаючи британську, італійську та російську. Як заявили в останній, вони відмовилися від участі в змаганнях "через коронавирус і складну політичну обстановку".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.