"Підтримати"
Новини
Всі новини

Кернес помер, управляти Харковом буде Терехов, а коли вибори - час покаже

Обов'язки мера Харкова замість померлого сьогодні від ускладнень коронавирусної хвороби Геннадія Кернеса буде тимчасово виконувати секретар міськради Ігор Терехов, тому що такий порядок передбачений в законодавстві, повідомила прес-секретар міського голови Тетяна Грузинська, пише Obozrevatel.

"Згідно із законом під час відсутності мера міста його обов'язки виконує секретар міськради. В цьому випадку – це Ігор Терехов", – уточнила прессекретарка.

Терехов був обраний секретарем міськради на початку грудня нинішнього року, до цього обіймав посаду першого заступника міського голови Харкова.

У Центральній виборчій комісії журналістам повідомили, що перевибори мера Харкова найближчим часом має призначити Верховна Рада, в цьому випадку подання президента не потрібно.

Ольга Айвазовська з "Громадянської мережі "Опора" на своїй сторінці у Facebook також пояснила порядок дій у разі звільнення з посади міського голови у зв'язку з достроковим припиненням його повноважень або його смерті. Він визначений Законом про місцеве самоврядування. У такому разі обов’язки міського голови виконує секретар відповідної міської ради, написала вона.

"Оголошення позачергових виборів – питання, яке лежить у площині відповідальності парламенту та може бути розтягнуте в часі на роки, що демонструвала неодноразова практика. Тож, поки функції міського голови є кому виконувати і є консенсус місцевих еліт щодо цього, не факт, що вибори міського голови Харкова відбудуться найближчим часом" – уточнила вона.

Особа, яка здійснює повноваження міського голови, має звернутися до Верховної Ради з клопотанням щодо призначення позачергових виборів не пізніш як на п'ятнадцятий день після смерті міського голови. Клопотання має бути розглянуте парламентом впродовж дев’яностоденного строку з дня дострокового припинення повноважень відповідного голови. Проте, на думку Айвазовської, відсутність відповідальності колегіального органу парламенту за непризначення дати може призвести до того, що процедура не буде виконана роками.

Що відомо про Ігоря Терехова

Закінчив Харківський інженерно-будівельний інститут, має вчений ступінь кандидата наук, а також - диплом Харківського регіонального інституту держуправління Національної академії при президенті України. З 1 березня 2007 року виконував обов'язки заступника голови Харківської ОДА. А з квітня 2010 року - заступник Харківського міського голови. На початку грудня 2020 го обраний секретарем Харківської міськради.

* * *

Про смерть Кернеса повідомив його друг, бізнесмен Павло Фукс. Згодом смерть політика підтвердили у Харківській міськраді. Також стало відомо, що Кернеса поховають у Харкові на початку наступного тижня.

Нагадаємо, в п'ятницю, 11 грудня, стало відомо, що у мера Харкова не працюють обидві нирки і він проходить процедуру гемодіалізу. З 16 вересня 2020 лікувався в німецькій клініці "Шаріте" через ускладнення від коронавируса.

Кернес був секретарем Харківської міської ради протягом 2002 та протягом 2006–2010 років. В 2010 році вперше був обраний міським головою.

28 квітня 2014 року на Геннадія Кернеса було скоєно замах. Ймовірно, ускладнення після того поранення і погіршили перебіг коронавирусной хвороби, що і призвело до сумних наслідків.

Був обраний мером Харкова під час останніх місцевих виборів у першому турі 25 жовтня з результатом 60,34% голосів виборців, які взяли участь у голосуванні. Теперешній мерський термін був третім для Кернеса.

* * *

Ігор Терехов написав на своїй сторінці у Facebook:

"Сьогодні вночі пішов мій друг, Людина нескінченно закоханиа в свій Харків, на відродження якого він працював і вдень, і вночі останні 16 років. Людина, яка з сірого і старого Харкова зробила місто, в який їдуть з усієї України за красою, досвідом управління, і за багатьма іншим.
Не скажу зараз нічого ні про день похорону, ні про їх місце - це питання ми будемо вирішувати в найближчі години.
Поки можу сказати єдине - я, як його друг, і вся його команда, ми разом будемо продовжувати справу Геннадія Адольфовича. Він заклав міцний фундамент відродження міста, а сам планував ще багато сил і часу віддати цій благородній меті. Але, до нашого спільного нещастя, життя розпорядилося інакше.
Вічна пам'ять тобі, Геннадій Адольфович Кернес, ти її заслужив своєю рідкісною цілеспрямованістю і невтомною працею на благо свого рідного міста..."


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини