"Підтримати"
Новини
Всі новини

Какапо став птахом року в Новій Зеландії: він вміє прикидатися кущем

У Новій Зеландії підвели підсумки щорічного конкурсу на звання птаха року, головна мета якого - привернути увагу до проблем птахів. У 2020 році цей титул отримав папуга какапо, який знаходиться під загрозою вимирання, йдеться на сайті премії.

Цей масштабний захід можна порівняти з справжніми виборами президентів і парламентів - зі своїми політтехнологіями і фальсифікаціями.

Какапо раніше мешкали на всій території Нової Зеландії, але зараз виживають тільки на островах, вільних від хижаків.

Як зазначає The Guardian, какапо – найважчий та найживучіший папуга на світі. Він уже отримував титул "Пташки року" у 2008 році і став першим, хто отримав це звання двічі. Завдяки зусиллям природозахисників популяція цього папуги збільшилася із 50 особин у 1990-х роках до 213 нині.

Какапо, яких також називають "могутніми хутряними курми", раніше мешкали на всій території Нової Зеландії, але зараз ці птахи виживають лише на островах, вільних від хижаків. Ці птахи повільно розмножуються, гніздяться на землі, оскільки не вміють літати, а їхній основний спосіб захисту – прикидатися кущем.

Науковий радник з какапо департаменту охорони природи Нової Зеландії Ендрю Дігбі у своєму Twitter регулярно публікує відео із цими птахами.

Вибори пташки року у Новій Зеландії – це масштабний захід, який організує екологічна група Forest&Bird. Боротьба за звання пташки року часто стає запеклою і її можна порівняти із реальними виборами президентів та парламентів. Різні політики, знаменитості та інтернет-групи підтримують своїх улюблених птахів і закликають голосувати за них, зазначає CNN.

Цього року, наприклад, компанія Adult Toy Megastore, яка торгує секс-іграшками, підтримала пташку хіхі, яка, за словами представників компанії, дотримується "консенсуальної поліаморії" (сексуальні стосунки із декількома партнерами). А прихильники пташки такахе створили обліковий запис у TikTok, щоб збільшити кількість молоді на цьому голосуванні.

Під час голосування за пташку року нерідко трапляються випадки фальсифікацій. Наприклад, цього року організатори з'ясували, що хтось 1500 разів проголосував за плямистого ківі з однієї IP-адреси.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини