"Підтримати"
Новини
Всі новини

Ситуація - як наприкінці 2013 року: скарбниця майже порожня, пише Борислав Береза

Казна порожня, грошей на рахунках держказначейства майже немає. Ситуація лякаюче схожа на четвертий квартал 2013 року, коли не було чим платити бюджетникам і пенсіонерам, нічого було перераховувати до місцевих бюджетів. Про це пише в своєму телеграм-каналі народний депутат 8-го скликання Борислав Береза.

"... Кілька незалежних один від одного джерел підтвердили, що грошей на коррахунку казначейства майже немає. Від слова зовсім. Це означає, що вже найближчим часом неможливо буде робити виплати навіть за захищеними статтями бюджету. При врахуванні, що діра в бюджеті вже понад 200 мільярдів і буде рости, то перед керівництвом України маячить нова криза. І це буде штука сильніша "Фауста" Гете.

Вирішити це можна трьома способами. Перший найпростіший і найгірший - це надрукувати гривню. Стільки скільки треба. Але це буде друк фантиків, запустить інфляцію і зростання курсу долара.

Другий спосіб - продаж золотовалютних запасів. Але це теж не кращий варіант. А якщо врахувати, що до кінця року Україні треба буде ще розрахуватися за своїми борговими зобов'язаннями, то це ставить країну на межу фінансової катастрофи.

Третій варіант найболючіший для рейтингу влади - секвестрування бюджету. Це означає, що обріжуть фінансування по багатьом програмам і статтям, а хтось не отримає вчасно зарплату. Так уряд в Україні часто балувався, коли затримував зарплату лікарям, вчителям, шахтарям та іншим. При тій ситуації, що склалася в Україні зараз, секвестрування стане фактичним політичним суїцидом для Зеленського і його #моносброда.

До речі, МВФ в цьому році грошей не дасть. Це вже зрозуміло. Можна ще спробувати вийти з продажем ОВДП (Облігації Внутрішньої Державної Позики), які котируються сьогодні на рівні "сміттєвих паперів", але не факт, що керівництву України вийде розмістити їх на необхідні суми і під розумні відсотки. Фінансисти зі скепсисом дивляться на подібний сценарій.

Як найбільш ймовірний, з мінімальними негативними наслідками для країни, розглядається варіант, коли частково додрукують гривню, частково продадуть золотовалютний запас і частково таки секвестують бюджет. При цьому варіанті курс попливе, але не так катастрофічно, як при реалізації тільки першого варіанту. Але це лише відтягне час і не вирішить проблему.

Так що - доцарювалісь Зеленський, Єрмак, Шмигаль і їх спільники. Хоча я впевнений, що завжди знайдеться хтось з низьким IQ і рожевими окулярами на носі, хто скаже з надривом: "Дайте їм ще сто днів або нехай хоч відосік запишуть".

Їм можна дати бездарно витратити ще 100 днів, а ось у України цих зайвих ста днів немає. Чи можемо просто не вижити. І це не порожні страшилки, а реальний сценарій.

На жаль ... (с) "


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме