"Підтримати"
Новини
Всі новини

ВСУ модернізується: бійці отримали реактивні вогнемети - дальність стрільби до 1 км

На озброєння української армії надійшла партія з декількох сотень реактивних піхотних вогнеметів РПО-16, які ефективні для застосування проти супротивника, що знаходиться в укритті на відстані до одного кілометра. Про це повідомили в прес-службі Укроборонпрому.

Розробкою вогнеметів займалися фахівці державного науково-дослідного Інституту хімічних продуктів, який входить до складу державного концерну "Укроборонпром". Минулого тижня вони пройшли успішні випробування, вразивши всі цілі.

"Ці реактивні піхотні вогнемети високоефективні для прицільного ураження легкої броньованої техніки і противника, який знаходиться в укритті на відстані до одного кілометра", - повідомив директор Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів Володимир Щербань.

Під час випробування РПА-16 фахівці підприємства продемонстрували їх модернізовану, полегшену версію. Вона буде зручною і ефективною при виконанні бойових завдань Сил спеціальних операцій, спецпідрозділів СБУ і розвідувальних підрозділів десантно-штурмових військ.

"Випробування модернізованого вогнемета також пройшли успішно, в чому особисто переконалися присутні представники МОУ, Національної гвардії України, Генерального штабу та Сил спеціальних операцій ЗСУ. Ми розраховуємо, що це не так вже залишиться поза їхньою увагою", - додав Валентин Щербань.

РПА-16 - це український реактивний піхотний вогнемет одноразового використання з боєприпасами об'ємного вибуху. Термобарична зброя знищує противника завдяки створенню при вибуху вражаючих факторів у вигляді надлишкового тиску і підвищеної температури, що виникають в зоні вогняної хмари. Боєприпаси об'ємного вибуху також називаються боєприпасами об'ємного вибуху. Фугасна дія пострілу РПА-16 еквівалентна артилерійському снаряду калібру 120-122 мм. Тому, ця переносна зброя здатна знищувати живу силу противника навіть за потужними укриттями на відстані близько одного кілометра.

Всі елементи конструкції і складові частини виконані з вітчизняної сировини і матеріалів.

Наказами Міністерства оборони України реактивний піхотний вогнемет РПО-16 в 2017 році прийнято на озброєння Збройних Сил України.

Незабаром українська армія може отримати на озброєння гаубиці "Дана", які виготовляють в Чехії.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини