"Підтримати"
Новини
Всі новини

Кава проти цикорію. Що корисніше?

Існує загальноприйнята догма, що цикорій поступається за смаком каві та може виступати тільки в якості його замінника. Напевно знайдуться ті, хто з цим не згоден, але закутки, виділені під пачки з цикорієм у великих гіпермаркетах, красномовно говорять самі за себе, тулячись в тіні стелажів, завалених кавою, пише Рідус.

На цикорій найчастіше «підсідають» люди, яким напій з кофеїном з тих чи інших причин пити не рекомендується. Такий своєрідний аналог нікотинового пластиру для кавоманів. Але якщо нам і каву, і цикорій пити можна, різниця в смаку для нас не має значення і ми хочемо вибрати найбільш цілющий з них?

З'ясовуємо, що є цінного для нашого здоров'я в кожному з напоїв.

Кава

Досліджень впливу зернового напою на організм накопичилося видимо-невидимо. Щоб якось осмислити всю цю інформацію, фахівці з Катанійского університету (Італія) провели узагальнююче дослідження, привівши до спільного знаменника 127 наукових робіт. Більшість вчених приходить до висновків, що помірне вживання кави (близько 3-4 чашок в день для середньої людини і не більше 2, якщо ви чутливі до кофеїну) є чудовою профілактикою ряду небезпечних захворювань.

Користь:

Кофеїн володіє стимулюючим ефектом. Також на короткий проміжок часу кофеїн покращує витривалість. Знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань на 5%, цукрового діабету другого типу і хвороби Паркінсона на 30%. Має антиоксидантну дію. При регулярному вживанні ви знижуєте ймовірність розвитку раку прямої кишки, матки, передміхурової залози і печінки.

Небезпека:

Якщо пити натщесерце - подразнює слизову шлунка. Пов'язаний з надмірним стимулюючою дією високих доз кофеїну і спостерігається при перевищенні норми в 4-5 чашки в день або при індивідуальній чутливості до цієї речовини. При перевищенні індивідуальної норми (зазвичай більше 4-5 чашок в день) може спровокувати легке збудження (тремор, занепокоєння, безсоння) або, навпаки, млявість і апатію. Однак, незважаючи на наявний стимулюючий ефект, зв'язок між кофеїном і гіпертонією була науково доведена. Здатний викликати легку залежність, яка легко долається за допомогою плацебо.

Цикорій

Такої пильної уваги вчених, як кава, цикорій не заслужив. Досліджень впливу напою з кореня цієї рослини на організм людини на просторах Рунета не знайти. У західних джерелах справи з цим йдуть трішки краще. Вчені пов'язують благотворну дію цикорію з наявністю в його складі інуліну - харчового волокна, використовуваного в медицині як пребіотика.

Користь:

Знижує рівень цукру в крові - попереджає розвиток діабету другого типу. Нормалізує показники холестерину, знижує кількість тригліцеридів - попереджає розвиток атеросклерозу. Так як інулін є пребіотиком, тобто кормом для корисних бактерій в кишечнику, цикорій сприяє нормалізації мікрофлори, а також покращує перистальтику кишечника.

Недоведена користь:

Цикорію приписують здатність знижувати тиск, проте опублікованих в рецензованих наукових журналах досліджень, що підтверджують це, знайти не вдалося.

Небезпека:

Може викликати алергічні реакції. Не рекомендується вживати людям з варикозним розширенням вен і жовчнокам'яну хворобу на стадії формування каменів.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини