"Підтримати"
Новини
Всі новини

Якщо ОРДЛО буде деокупувано: як буде проходити реінтеграція

Головний сигнал українського законодавства про перехідний період і перехідне правосуддя полягає в тому, що люди, які на сьогодні знаходяться на тимчасово окупованих територіях, є заручниками окупаційного режиму. Про це заявив віцепрем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков під час діскусії "Russia’s War in Donbas: Ripe for a Resolution?", передає УНН.

"Правовий блок, над яким ми сьогодні працюємо – це створення концепції перехідного періоду, яке включає в себе питання перехідного правосуддя. Це дуже важлива річ, про неї завжди говорять такі майданчики як ООН", - сказав Резніков.

З його слів, на сьогодні його міністерство серйозно над цим працює і має надію, що внесе у парламент законопроект, який буде говорити про те, що таке перехідний період, які у нього дефініції, яка має бути відповідальність, яка має бути амністія, хто може бути притягнутим до відповідальності, а хто може бути звільнений від цієї відповідальності.

"Головний сигнал цього законодавства про перехідний період і перехідне правосуддя в тому, що люди, які на сьогодні знаходяться на тимчасово окупованих територіях, є заручниками окупаційного режиму, який забезпечується Російською Федерацією, їм не потрібно боятись власної країні. Їм потрібно просто набратись терпіння, навіть попри наявність "стокгольмського" синдрому залежності від террористів, які тримають їх у заручниках. Нести відповідальність будуть ті, хто зі зброєю в руках створює воєнні злочини, злочини проти людства", - додав віце-прем’єр.

Нагадаємо, раніше в Офісі Генпрокурора обговорили перехідне правосуддя для окупованих Донбасу та Криму.

* * *

Українці, які сьогодні проживають на окупованому Донбасі, асоціюють себе з російською національністю та мають російське громадянство, будуть мати право після деокупації залишатись на цих територіях у статусі іноземців. Про це сказав віце-прем‘єр-міністр України - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в інтерв’ю каналу N1.

“Українці, які сьогодні проживають на окупованому Донбасі, які асоціюють себе з російською національністю, мають російське громадянство, отримали паспорти — вони будуть мати право вільного вибору: чи вони хочуть залишатись жити (там) далі, тоді вони будуть мати статус іноземця, який проживає Україні, або вони захочуть переїхати — абсолютно вільно, як вчинила Хорватія, яка дала можливість приймати рішення людям вільно і захищає права національних меншин. Аналогічний підхід ми використаємо в Україні”, — заявив віце-прем’єр.

Водночас, з його слів, внутрішньопереміщені особи так само матимуть право повернутись назад.

Нагадаємо, Резніков після візиту до Хорватії заявив, що повертається до України з ідеєю про те, щоб уже почати підготовку представників місцевої влади на Донбасі, які будуть працювати там після деокупації.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини