"Підтримати"
Новини
Всі новини

Дофемінізувалися: чоловіків потрібно захищати, вважає посол Фінляндії Пяйві Лайне

Під час зустрічі в рамках освітнього проєкту STEM is FEM надзвичайний та повноважний посол Фінляндії в Україні Пяйві Лайне розповіла українським старшокласницям про гендерний поступ у своїй країні. За словами дипломатки, боротьба за рівність статей у Фінляндії призвела на сьогодні до надмірної фемінізації влади, проте для фінів це стало приводом не шкодувати, а продовжувати створювати баланс, повідомляє УНН.

“Наразі жінок в фінляндському уряді більше, ніж чоловіків. Ми дуже пишаємося цим. Але також я скажу, що ми зараз зіштовхнулися із ситуацією, коли ми насправді маємо підтримувати хлопців та чоловіків. Адже рівність не означає, що жінки мають взяти над усім гору, навіть якщо ми можемо. Ми маємо тримати хлопців разом з нами”, — розповіла Лайне

У зустрічі також брали участь керівниці крупних міжнародних організацій. Координаторка ООН в Україні Оснат Лубрані відзначила, що фемінізація технічного світу допоможе не лише жінкам, але й дозволить самій сфері розвиватися більш конструктивно.

“В сучасному світі все більш і більш важливими становляться питання наукового, інженерного та технічного розвитку. Проте наразі в Україні, як і по всьому світі, жінки досі представлені в цій сфері недостатньо. Тут дуже домінують чоловіки. Дівчата не заохочені залучатися до цієї сфери. Наша задача — досягти гендерної рівності. Тому тема проекту STEM is FEM дуже важлива для нас”, — зауважила Лубрані.

Голова UNICEF в Україні Лотта Сільвандер додала, що однією з головних проблем сучасності є те, що при більшій успішності в навчанні, жінки отримують менше можливостей та меншу заробітну плату, ніж чоловіки. Спікерка закликала молодих дівчат долучатися до зміни цієї ситуації.

“По всьому світі дівчата досі знаходяться в несприятливому становищі. Їм складно розвиватися. У багатьох країнах вони отримують менше підтримки, менше мотивації. Вони також мають менше уваги від системи освіти, попри те, що дівчата навчаються краще. У дівчат кращі оцінки, вони довше залишаються в школі, в Україні більшість дівчат здобувають вищу освіту. І що далі? Хлопці отримують роботу та заробляють більше. Не мовчіть, якщо так трапляється, боріться за рівну зарплату”, — наголосила Сільвандер.

Зустріч українських школярок з видатними жінками у Києві організував проєкт STEM IS FEM у рамках освітнього модулю по темі машинобудування, розповідає ініціатор проєкту, інвестор Reface та партнер Cyprus IT Forum Сергій Токарєв.

“Метою нашої ініціативи є популяризація технічних спеціальностей серед українських дівчат та встановлення гендерного балансу у цій сфері. Ми започаткували проєкт рік тому, і вже провели шість освітніх модулів за різними тематиками — від 3D-моделювання та IT до робототехніки та машинобудування. Ми на власні очі бачимо, як багато дівчат цікавляться технологіями і радіємо, що з кожним новим модулем спільнота STEM is FEM розширюється”, — говорить Токарєв.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини