"Підтримати"
Новини
Всі новини

Лукашенко втратив легітимність, вважають в ЄС, Україна згодна

Європейський Союз не визнає легітимності так званої “інавгурації” Олександра Лукашенка та переглядає свої відносини з Білоруссю. Про це йдеться у відповідній декларації Верховного представника ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозепа Борреля від імені Європейського Союзу, передає УНН.

“ЄС ще раз повторює, що президентські вибори в Білорусі 9 серпня не були ні вільними, ні чесними. Європейський Союз не визнає їх сфальсифікованих результатів. На цій підставі так звана "інавгурація“ від 23 вересня 2020 року та новий мандат, на який претендував Олександр Лукашенко, не мають демократичної легітимності”, — йдеться у заяві.

Зазначається, що інавгурація суперечить волі значної частини білоруського населення, що виражається у мирних акціях протесту після виборів.

“Позиція ЄС чітка: громадяни Білорусі заслуговують на право бути представленими тими, кого вони вільно обирають, на нових всеохоплюючих, прозорих та надійних виборах”, — йдеться у повідомленні.

Також в ЄС висловили сподівання, що білоруська влада утримається від будь-яких подальших репресій та насильства, спрямованих проти білоруського народу, і негайно звільнить усіх затриманих, включаючи політичних в’язнів.

“У світлі поточної ситуації ЄС переглядає свої відносини з Білоруссю”, — сказано у заяві.

Україна також заявила, що не визнає таємну інавгурацію Олександра Лукашенка як президента Білорусі. Про це вчора повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Президент України Володимир Зеленський вважає, що, якщо влада Білорусі не знайде можливості діалогу з народом, цієї влади не буде.

Лукашенко не забарився з відповіддю.

На сайті Білоруського МЗС опубліковано заяву, в якій зазначено, що:

“Спроби окремих країн Заходу поставити під сумнів легітимність Глави держави ні в якій мірі не відображають думки переважної більшості міжнародної спільноти”, — йдеться в заяві.

У міністерстві відзначили, що білоруський народ як “єдине джерело влади і носій суверенітету” самостійно зробив вибір. “Народ не потребує “легітимізації” своєї влади з боку самоназваних факультативних “легітиматорів”, — йдеться в повідомленні.

Мінськ заявив, що особливо здивований поведінкою України, яка, вже навіть не намагаючись “закамуфлювати несамостійність в ухваленні своїх зовнішньополітичних рішень”, не припиняє потік оцінок політичної ситуації в Білорусі, вказали у відомстві. “Складається відчуття, що саме „навчитися вчити“ поки є головним результатом українсько-європейського співробітництва”, — відзначили там.

Білорусь ніколи не втручалася у внутрішні справи іноземних держав і очікує цього від інших, додали в МЗС.

На підтвердження своїх слів про те, що Білорусь не самотня, Лукашенко зустрівся з послом Китаю і вручив йому орден.

Однак, потрібно зауважити, що Росія, посла якої теж не запросили на урочистості, ще не привітала Лукашенка з інавгурацією: Кремль чогось вичікує...

Нагадаємо.
Олександр Лукашенко 23 вересня вступив на посаду президента Білорусі. Про церемонію інавгурацію не оголошували заздалегідь. Її не транслювали по телебаченню і радіо, хоча це передбачено законом, але на ТБ в цей час йшли серіали.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини