"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Киргизії зсув знищив гірський пік і засипав русло річки і дорогу

У Киргизії біля вугільного родовища Кара-Кече в Наринськой області повністю зруйнувався гірський пік. За попередніми припущеннями, це сталося через багаторічне порушення технології видобутку вугілля біля підніжжя гори.
За приблизними підрахунками об'єм зсуву перевищує мільйон кубометрів ґрунту і кам'яної породи. Про можливих постраждалих поки не повідомляється.
За інформацією Міністерства транспорту і доріг Киргизії, зсув зійшов на одній з частин гори Кара-Кече, на 37 кілометрі траси Дийкан-Кара-Кече. Він перекрив русло річки Кара-Кече, зруйнував лінії електропередач і заблокував дорогу на цій ділянці.
За рішенням комісії з Громадянського захисту Жумгальского району, дорога тимчасово закрита в зв'язку з небезпекою проїзду цією ділянкою.
На даний час земляна маса сповзає в річку Кара-Кече, сказав начальник ДЕУ №24 Мінтрансдора Зарилбек Моношев, який перебуває в зоні надзвичайної ситуації. Приймаються заходи з ліквідації наслідків зсуву ґрунту. Втім, поки маса породи не зупиниться повністю, нічого робити не можна.
Розріз Кара-Кече вважається одним з великих вугільних родовищ в Киргизстані. Запаси вугілля там оцінюються в 400 млн тонн. На території родовища вугілля видобувають три компанії - «Шарбон», «Ак-Жол» і філія «Кара-Кече» ДП «Киргизкомур». Вони забезпечують вугіллям місто Бішкек, а також Чуйську, Талаську, Джалал-Абадську і Наринську області.
Киргизстан щорічно споживає мінімум 2,5 млн. тонн вугілля. Основна частина вугілля видобувається на родовищі Кара-Кече. ТЕЦ міста Бішкек споживає 1 млн. 140 тисяч тонн вугілля на рік, з них 680 тонн поставляється з Кара-Кече.

Джерело: 5 канал (Киргизстан)


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини