"Підтримати"
Новини
Всі новини

Справи футбольні. Україна і світ: матчі, голи і перемоги

Пандемія не відступає, але світ футболу теж не збирається здаватися на милість коронавируса. Процеси входять в нормальне русло, ігри - в графік, а гравці - у матчі.

* * *

Український вінгер ФК "МОЛ Фехервар" Іван Петряк відзначився ефектним голом у виїзному матчі третього туру чемпіонату Угорщини проти "Будафокі", передає сайт клубу-переможця.

Українець відправив м’яч п’ятою у ворота суперника на 90-й хвилині, зробивши рахунок на табло — 4:1. Петряк обігрався із партнером і перед воротарем суперника пробив точно п’ятою.

Таким чином, “Фехервар” здобув першу перемогу в стартових трьох матчах чемпіонату, а для Петряка цей гол став дебютним у сезоні.

Додамо, “Фехервар” вийшов у лідери чемпіонату, але у суперників є по грі в запасі — 5 очок в 3-х матчах.

* * *

У рамках підготовки до матчів відбірного турніру Євро-2021 (U-21) команда Руслана Ротаня - молодіжна збірна України, на НТК ім. В. Баннікова провела контрольний поєдинок із донецьким "Олімпіком", передає прес-служба УАФ.

До сьогоднішнього матчу молодіжна збірна України востаннє грала більше дев’яти місяців тому.

Перший тайм пройшов приблизно в рівній боротьбі, щоправда, “синьо-жовті” були гострішими в завершальній стадії атак. А вже перший їхній удар у площину воріт досяг мети. Ефектним пострілом метрів із 18-ти відзначився Назаренко — 1:0. Донеччани намагалися щось змінити, але захист збірної України на чолі з Біликом діяв без помилок.

На другий тайм Руслан Ротань випустив практично новий склад, і вже на 50-й хвилині “молодіжка” забила другий м’яч. Результативний удар записав до свого активу Топалов — 2:0.

Після цього “Олімпік” додав, і за дев’ять хвилин рахунок став 2:1. Утім, точними ударами на 67-й і 71-й хвилинах Луньов довів рахунок до розгромного. А крапку в зустрічі поставив захисник Бабогло, який головою поцілив у ворота донеччан — 5:1.

Примітно, що 4 вересня українська “молодіжка” в гостях зіграє із Данією в кваліфікаційному турніру на Євро. Наразі Данія є лідером групи — 15 очок в 5 матчах. Україна лише 4-та — 3 очки в 4-х матчах.

* * *

Два українських футболісти потрапили до топ-30 найвідданіших футболістів світу, що склало видання "Тransfermarkt".

На 13-й рядок списку потрапив гравець “Шахтаря” Андрій Пятов, який відіграв 462 матчі за донеччан. Він захищає кольори “гірників” протягом 13 років та майже 8 місяців.

На 17-му місці опинився захисник “Ворскли” Володимир Чеснаков. Він перебуває в клубі 13 років та майже 2 місяці. Є рекордсменом за кількістю проведених матчів за клуб.

Лідером списку став російський голкіпер “ЦСКА” Ігор Акінфєєв (17 років і 7 місяців виступів за клуб підряд). На другому місці — Ліонель Мессі, який виступає за “Барселону” 16 років та 7 місяців. Замкнув трійку лідерів партнер українця Андрія Ярмоленка по англійському “Вест Хему” Марк Нобл (16 років та 7 місяців).

* * *

Жіночий ФК "Ліон" повторив досягнення мадридського "Реала", який п'ять разів поспіль ставав найсильнішим чоловічим клубом континенту. У Сан-Себастьяні чемпіон Франції переміг "Вольфсбург" у фіналі Ліги чемпіонів УЄФА серед жінок, передає сайт УЄФА.

Чинний чемпіон грав без ряду провідних футболісток, але все одно прибрав ініціативу до рук зі стартовим свистком. Блискуче на правому фланзі діяла Дельфін Каскаріно. Після її пасу на 25-й хвилині Ежені Ле Соммі, що потрапила в “основу” завдяки дискваліфікації Нікіти Перріс, відкрила рахунок. Перед самою перервою Каскаріно прострелила на Амель Мажрі, з передачі якої Саки Кумагаі подвоїла перевагу “Ліона”.

У другому таймі Ле Сомме двічі була близька до того, щоб оформити дубль. У підсумку ж “Вольфсбург” відіграв один м’яч — Сара Буадді невдало зіграла на виході після навісу Фрідолін Рольф, в результаті чого відзначилася Олександра Попп. Однак, останнє слово залишилося за француженкою. Після удару Ле Соммі м’яч в ворота підправила Сара-Бьорк Гуннарсдоттір, яка перебралася в “Ліон” в минулому місяці, як раз з “Вольфсбурга” — 3:1.

Відзначимо, що Сара-Бьорк Гуннарсдоттір зустрічається з ісландським легіонером ФК “Колос” з Ковалівки Арні Вільхамссоном.

Також додамо, “Ліон” поліпшив два своїх рекорди, вигравши турнір в п’ятий раз поспіль і в сьомий раз в цілому.

* * *

Лондонський "Арсенал" та "Ліверпуль" провели гру за 98-й в історії Суперкубок Англії з футболу.

На шостій хвилині Вірджіл ван Дейк зумів відзначитися, зігравши на випередженні після навісу партнера зі штрафного. Однак рефері відмінив взяття воріт, адже зафіксував офсайд.

В одному з наступних епізодів забив П’єр-Емерік Обамеянг. Нападник “канонірів” з лінії штрафної завдав постріл у дальній нижній кут воріт (1:0).

Зрівняти рахунок команді Клоппа вдалося на 73 хвилині. Гол виявився дещо курйозним. М’яч пострибав між гравцями обох команд і у підсумку японець Мінаміно з ближньої дистанції вдало пробив голкіпера — 1:1.

Основний час не виявив переможця. У післяматчевій серії пенальті нереалізована спроба Брюстера дозволила “Арсеналу” виграти серію — 5:4.

Додамо, найбільш титулованим клубом за виграними Суперкубками Англії є “Манчестер Юнайтед”. “Червоні дияволи” вигравали 21 Суперкубок країни. У “Арсеналу” стало 16 перемог, а “Ліверпуль” залишився із 15-ма.