"Підтримати"
Новини
Всі новини

Гібридний навчальний рік: коронавірус, зарплати і нововведення в "ДНР"

Лінійок з нагоди першого дзвінка не буде (майже!), на першому уроці розкажуть про коронавірус, дзвінок на урок і перерви для різних вікових груп учнів будуть в різний час, частина занять буде проводиться дистанційно, Шмигаль гарантує, що все буде добре. Він також закликав вчителів не перевантажувати дітей зайвим навчальним матеріалом та пообіцяв упорядкувати зарплати, щоби вчителі не скаржилися, що отримують як технічні працівники.

«Навчальний рік почнеться в Україні 1 вересня. Нормальний навчальний рік. Це важливо. Тому що люди переживають. Є якісь спекуляції, маніпуляції, що всі будуть вчитися вдома, що соціалізація дітей не відбудеться. Є маса прохань: пустіть хоч в перший клас хоч на один день дітей, щоб діти побачили, що це таке. Ні. В нас навчальний рік починається 1 вересня», - позповів прем’єр-міністр України у інтерв'ю Радіо Свобода. «Ми запустили процеси в областях. Голови ОДА контролюють. В тих регіонах, де є «червоні» обмеження, звичайно, буде введений карантин такий самий, який вводиться при інших епідеміях. Наприклад, коли епідемія грипу або якась інша інфекція, то закривають школи на 2 тижні, діти вчаться вдома дистанційно, а потім знову йдуть у школу», - підкреслив Денис Шмигаль.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів, що учні повинні пройти медичний огляд, проте це не обов'язково робити саме перед початком навчального року. Так, першокласники мають пройти медичний огляд, бо це базова перевірка стану здоров’я перед школою, але зробити це можна пізніше на місяць-півтора. А школярам 2-11 класів потрібно пройти медогляд раз на рік і не обов’язково перед навчальним роком, а бажано ближче до іменин дитини. Також цьогоріч батьки можуть не нести до школи карту щеплень дитини, проте вакцинувати дитину треба відповідно до графіку.

Є кілька рекомендацій для керівників закладів середньої освіти щодо підготовки до 1 вересня. Перш за все, директор школи повинен оцінити готовність школи згідно протиепідемічних заходів та умов протипожежної безпеки. Також окремо варто розробити порядок організації навчання на карантині, комунікувати з батьками та підтримувати учнів. Адже зараз у них підвищена тривожність, бо ніхто не знає точно, яким буде навчання під час пандемії. Окрім того, директор має сприяти підвищенню кваліфікації вчителів.


* * *

І все ж - з 1 вересня не всі школи в Україні відкриють свої двері для учнів. Ті заклади освіти, які потраплять до "червоної зони" епідеміологічної небезпеки навчатимуть школярів дистанційно.

У разі виявлення коронавірусу в одного учня всю школу закривати не будуть, на самоізоляцію відправлять лише клас. Про це розповіла журналістам заступниця голови парламентської фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.

“До робочого місця допускають лише тих вчителів, які будуть носити маску. Також буде температурний скринінг і зовнішній огляд”, — сказала Кравчук.

За її словами, якщо у вчителя температура більш ніж 37,2 градуса і є ознаки ГРВІ, то його відправлять додому.

Відповідаючи на питання, чи будуть закривати усю школу у разі виявлення хворої дитини, Кравчук відповіла: “Усю школу — ні, а от клас повністю відправлять на самоізоляцію”.

Також вона зазначила, що усім учням перед початком навчального року не потрібно робити тест на виявлення коронавірусної хвороби. “Ні, ПЛР-тест не потрібно робити загалом усім учням. А довідка — вона стандартна, її можна взяти у вашого сімейного лікаря”, — сказала Кравчук.

З її слів, рішення про графік навчання учнів складає дирекція школи, яка може радитися з батьками, але відповідальність — на управлінцях школи. “Десь може бути кілька змін. Десь класи ділять на групи і чергують навчання у класах, але є певні обмеження. Наприклад, для учнів 3-5 класів навчання повинно розпочатися не пізніше 12 години дня”, — додала Кравчук.

Нагадаємо, Міністерство освіти та науки України не буде ініціювати проведення ІФА-тестування для вчителів із 1 вересня поточного року і взагалі знімає з себе відповідальність за здоров’я вчителів та учнів в контексті убезпечення їх від COVID-19, перекладаючи її на місцеві органи влади.


* * *

Значно серйозніші нововведення у школах на окупованих територіях.

Поки в українському парламенті і в мінській ТКГ сперечаються щодо закону про особливості управління в післявоєнному Донбасі, виборів, контролю за кордоном і сатус російської мови, в школах невизнаної терористичної організації «ДНР» з цього року взагалі скасували українську мову і літературу. Замість цих предметів в школах окупованих міст і сіл дітей навчатимуть географії та історії Росії. Крім цього, з початку нового навчального року школи розпочнуть навчання за російськими освітніми стандартами, а загальноосвітні установи будуть проходити російську акредитацію. Діти будуть обов'язково вивчати державний устрій РФ і «ДНР».

Нагадаємо, в цьому навчальному році українські вузи брали випускників з окупованих територій за квотами на бюджетну форму навчання, роблячи їм значні поблажки.

Коментуючи цю новину, громадяни України висловлюють цілком очікувані думки (з сайту Думської): 

Небайдужий
Росія спочатку на своїй території знищила все українське, а тепер і на окупованих територіях все українське викорінює. Так «великі» країни з «великою» культурою себе не ведуть...

Matusalem
Вони підміняють правом розмовляти російською право не знати української. Не тільки знищення України, а знищення всього українського - їхня стратегічна мета.

Simpatyashka
Навіщо повертати тих, хто не хоче повернутися? Чи не краще захищати те, що залишилося?

Matusalem
Той, хто обирає только захист як основнову стратегію в довгостроковій перспектіві неодмінно програє. Це як в боксерському поєдінку, коли один лишь захіщається, а інший відпрацьовує атаки на повну. Хто достоїть до 12 раунду?

Raccoon tires
Треба було ще в 90-і роки зробити дві державні мови. І сьогодні не було б стільки проблем.

Прохфессор
Як дві мови можуть зупинити агресора? ...Мова це всього лише інформаційний привід для вторгнення і окупації. Було б дві мови, ..., то знайшли б інший привід...

Олександр Седлачек
І це роблять саме ті, хто голосніше за всіх кричав про «рівність» двох мов...

InfoKava за матеріалами ЗМІ
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини