"Підтримати"
Новини
Всі новини

Музикант Олександр Положинський відмовився від ордена, яким його нагородив Зеленський

Український музикант Олександр Положинський, засновник популярного гурту "Тартак", відмовився від ордена "За заслуги" III ступеня. У своєму відеозверненні до президента Зеленському в Фейсбуці музикант сказав, що не може прийняти цю нагороду, і цьому є серйозні причини.

«Сьогодні, повернувшись із Маршу захисників, присвяченого 29-й річниці незалежності України, я дізнався, що ви нагородили мене орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Принаймні мені показали опублікований в інтернеті указ за вашим підписом, в якому є моє ім’я. З цього приводу я й хочу вам сказати… Сьогодні, коли ми йшли в колоні, ми також згадували про людей, яких безпідставно, принаймні, жодного разу ще не було наведено дійсно вагомого доказу якоїсь їхньої провини, звинувачують у вбивстві – у тяжкому злочині. Це мій друг і колега – музикант Андрій Ріффмастер Антоненко, це доктор Юлія Кузьменко, це військовий медик Яна Дугарь. От ці люди дійсно заслуговують на нагороди, хоча б тому, що вже більш як пів року вони потерпають від беззаконня. І, в тому числі, ваше ім’я замішане у цій справі, тому що за вашої участі було проведено брифінг, де людей безпідставно було названо вбивцями – без суду, без слідства, без доказів», – заявив Положинський.

Положинський сказав, що нагород у нього досить, і йому цього вистачає. Його нагороди - це любов глядачів, нагороди від військових, коли він зі своїм музичним колективом проводив концерти на фронті, нагорода імені Василя Стуса. А ордена, медалі - це мені не потрібно, підкреслив Положинський, який попросив своє відео вважати офіційним зверненням до президента.

На Марші захисників була серед інших і колона з плакатами і банерами з вимогою звільнити Антоненка, Кузьменко і Дугарь.

Фото: Вадим Пікус 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме