"Підтримати"
Новини
Всі новини

Аналог МКС на дні океану зібрався будувати онук Жака-Іва Кусто

Фаб'єн Кусто, захисник океану, онук легендарного дослідника Жака-Іва Кусто, і дизайнер Ів Бехар запропонували побудувати на дні моря аналог Міжнародної космічної станції. За задумом дослідників, це буде підводна лабораторія, в якій вчені зможуть вивчати океан, повідомляє CNN.

Проект отримав назву "Протеус" (Proteus). Кусто пропонує побудувати лабораторію площею понад 1200 квадратних метрів на дні Карибського моря. "Протеус" буде являти собою двоповерхову круглу структуру, яка буде стояти на спеціальних підпорах. Тут будуть розташовуватися лабораторії, особисті приміщення і басейн, за допомогою якого дослідники зможуть отримати доступ до дна океану. Крім того, передбачається, що на станції можна буде обладнати теплицю, в якій будуть вирощувати фрукти і овочі для харчування дослідників.

"Дослідження океану в тисячу разів важливіше, ніж підкорення космосу для - егоїстично - нашого виживання, це траєкторії нашого майбутнього. Це наша система підтримки життя. Це причина, по якій ми існуємо на цій планеті", - заявив Кусто.

За його словами, дизайн проекту вже готовий, а на установку "Протеуса" знадобиться три роки. Разом з тим, у зв'язку з пандемією коронавируса старт установки вже довелося перенести.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини