"Підтримати"
Новини
Всі новини

Міжнародні резерви України зростають, а ВВП падає

Міжнародні резерви України в червні цього року збільшилися на 12,4% або на понад 3 млрд дол. - до 28,516 млрд дол. США в еквіваленті, повідомляє НБУ. А Мінекономіки повідомляє, що ВВП в січні-травні обвалився на 5,9%.

"Станом на 1 липня 2020 року міжнародні резерви України за попередніми даними становили 28 515,73 млн дол. США (в еквіваленті). У червні вони збільшилися на 12,4%. Востаннє на такому рівні вони перебували восени 2012 року", - сказано у повідомленні.

У НБУ додали, що суттєве зростання резервів упродовж минулого місяця зумовлене як надходженням першого траншу за новою програмою з Міжнародним валютним фондом і пов’язаного фінансування, так і нарощенням купівлі валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку.

Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,8 місяців майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку.

У той же час падіння економіки України у січні-травні цього року, на тлі пандемії COVID-19, поглибилося до 5,9%. Про це йдеться в огляді Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

"За підсумками січня-травня 2020 року... скорочення обсягів ВВП оцінено Мінекономіки на рівні 5,9%", - йдеться у повідомленні.

Як йдеться у матеріалах міністерства, у травні результати діяльності більшості видів економічної діяльності продемонстрували уповільнення темпів падіння на тлі пом'якшення карантинних обмежень, про що свідчить поліпшення індексу очікувань ділової активності порівняно з попереднім місяцем.

Водночас, як вказано, негативний вплив поширення у світі COVID-19 та дія стримуючих чинників, сформованих у попередніх періодах, "стримували розвиток більшості видів економічної діяльності".

Також зазначається, що в І кварталі 2020 року, за уточненими даними Держстату, падіння ВВП становило 1,3% (п/п), що наразі відповідає раніше оприлюдненим оцінкам Мінекономіки ("мінус" 1,2%).
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини