"Підтримати"
Новини
Всі новини

Другий етап медреформи: шляхи подолання кризи и "шокова терапія"

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що медична реформа стала "шоковою терапією" для багатьох закладів охорони здоров’я і назвав шляхи подолання кризи. Про це він сказав під час засідання комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, передає кореспондент УНН.

"Починаючи з 1 квітня 2020 року у нас був змінений механізм фінансування закладів охорони здоров’я, які надають спеціалізовану і високоспеціалізовану медичну допомогу. Він був змінений згідно нашого закону про програму медичних гарантій. Все фінансування відбувається через Національну службу здоров’я, по затверджених Кабінетом міністрів тарифах за надання тієї чи іншої медичної допомоги. Результати цих "змін" ми побачили вже... цього експерименту... Ми побачили "шокову терапію" для багатьох закладів охорони здоров’я, які отримали, у тому числі, фінансування, критично менше, ніж вони фінансувалися у минулому році. Загальна кількість таких закладів охорони здоров’я в цілому по країні, які отримали менше фінансування, ніж у минулому році - складає, з критичним, те, що менше 50% - було 332 заклади охорони здоров’я", - сказав Максим Степанов.

Він зазначив, що під особливим ударом опинилися заклади протитуберкульозної служби, психіатричної допомоги, інфекційні лікарні, ряд районних лікарень, дитячих лікарень, центри екстреної медичної допомоги і деякі обласні лікарні.

"У результаті нашого аналізу, який був проведений, ми вважаємо, що такий дисбаланс, який був внесений, у тому числі, за рахунок підходу до формування тарифів, який дуже часто повністю був непрозорим, який не враховував всі без виключення витрати - витрати, які несе заклад охорони здоров’я на надання медичної допомоги. Він був незрозумілий з точки зору розрахунку в тому числі, для всіх, практично, без виключення медичних працівників", - додав Максим Степанов.

Він зазначив, що треба було ухвалювати дуже швидко рішення, щоб не втратити заклади охорони здоров’я і не прийти до ситуації звільнення медичних працівників.

"Яке рішення було прийняте в цьому році - було внесено відповідні зміни 19 червня у 65 постанову Кабінету міністрів - це деякі питання реалізації програми Державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році. Що передбачають ці зміни? Вони передбачають введення додатково такого пакету, який буде передбачати фінансування закладів охорони здоров’я. Таке антикризове фінансування закладів охорони здоров’я. Передбачається покриття дефіциту коштів для підготовки медичних закладів за пакетами медичних гарантій… Ці пакети будуть працювати, починаючи з 1 липня цього року", - сказав Максим Степанов.

За його словами, таке дофінансування буде складати близько 2,3 млрд грн.

"Потім були змінені пакети на фінансування гострого інфаркту міокарда та гострого мозкового інсульту. Тарифи було збільшено до 30 тис. по інфаркту, 26 тис., фактично - 27 тис. по інсульту. Також було додано на екстрену медичну допомогу, ставка була збільшена із 116 грн до майже 164 грн, для того, щоб екстрена медична допомога у нас була у пріоритеті”, - додав Максим Степанов.

Він зазначив, що наразі вони працюють над тим, щоб вся медична допомога ґрунтувалась на стандартах, які ґрунтуватися на національних протоколах.

"На основі цих стандартів ми визначимо індикатори якості надання медичної допомоги, для того, щоб починаючи з 1 січня, ми працювали в абсолютно нормальних умовах”, - додав Максим Степанов.

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді взяти до відома доповідь Максима Степанова і проголосував "за" 12 голосами.

Нагадаємо, уряд схвалив збільшення зарплат для медиків із 1 вересня.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини