"Підтримати"
Новини
Всі новини

Рішення про імпорт електроенергії з РФ та Білорусії было помилковим, визнав Нагорняк

В українській енергетиці триває глибока, системна криза і сьогодні всі зацікавлені фахівці і експерти зайняті з'ясуванням причин, а також - пошуком рішень і винуватців кризи, яких необхідно було б покарати. Так, народний депутат від фракції "Слуга народу" Сергій Нагорняк визнав помилковість рішення Верховної Ради про імпорт електроенергії з РФ та Білорусі. Про це він заявив у коментарі УНН.

“Восени відкрилася можливість імпорту електроенергії з РФ і Білорусії - цілий комплекс неправильних рішень призвели до того, що в енергетиці сьогодні маємо те, що маємо”, - зазначив він.

Зазначимо, що імпорт відкрили народні депутати завдяки так званим “правкам Геруса” (Андрій Герус — голова комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг). Голосування у ВР відбувалося 18 вересня, а вже з 1 жовтня російську електроенергію почала імпортувати компанія “Юнайтед Енерджі”, пов’язана з Ігорем Коломойським.

За словами Нагорняка, генерація атомної енергетики “стрибає” тепер з 55% до 41%. Хоча за даними самого “Енергоатому”, з початку року частка АЕС у загальному обсязі енергетики Україні становить 56,2%, а у травні АЕС виробили навіть на 11% більше, ніж передбачено прогнозом, погодженим керівником “Енергоатому”.

Загалом проблеми у сфері енергетики, спровоковані зокрема рішенням НКРЕКП про збільшення “зеленої” енергетики, збільшенням теплогенерації та рішенням ВР про імпорт електроенергії з сусідніх країн – вирішується на рівні уряду та РНБО за участю народних депутатів.

“Міністерство (енергетики – ред.) зараз працює, представники міністерства і т.в.о, міністра (енергетики – ред) входять у антикризовий штаб. Ми були на засіданні РНБО, піднімали там питання енергетичної безпеки і вирішення ситуації, яка склалася. Міністерство залучено - питання як швидко знайдуться рішення, аби вийти із кризової сиутації”, - наголошує Нагорняк.


* * *

Однак не тільки депутати і уряд винні в кризовій ситуації в енергетиці України. Антимонопольний комітет кваліфікував дії "ДТЕК Західенерго" і "Д. Трейдинг "Ріната Ахметова в зоні" Бурштинського енергоострова "як зловживання монопольним становищем. У компанії є місяць на формування своєї позиції захисту, повідомляє прес-служба АМКУ.

У разі підтвердження законодавства на порушників буде накладено штраф в розмірі до 10% доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік.

Розслідування АМКУ почалося в жовтні минулого року. Його основні результати такі:

Група "ДТЕК" в складі "ДТЕК Західенерго" і "Д. Трейдинг "в липні-жовтні 2019 року обіймала монопольне (домінуюче) становище на регіональному ринку комерційного продажу електричної енергії і балансування в години як мінімального, так і максимального навантаження в торговельній зоні острова" Бурштинської ТЕС ".

З кінця липня 2019 го "ДТЕК Західенерго" зменшував обсяги пропонованої електроенергії в години мінімального навантаження, що призводило до зростання обсягів продажів на балансуючиму ринку за вищими для споживачів цінами.

У липні-жовтні 2019-го "ДТЕК Західенерго" встановлював на ринку "на добу вперед" в години максимального навантаження завищені і економічно необгрунтовані ціни на продаж електричної енергії.

Такі дії відповідача по справі були б неможливі за умови значної конкуренції на ринку, отже, кваліфікуються Антимонопольним комітетом як зловживання монопольним (домінуючим) становищем.

В АМКУ відзначають, що конкуренцію "ДТЕК Західенерго" могла б скласти електроенергія з сусідніх європейських країн, перш за все Словаччини, де в досліджуваний період вона була значно дешевше.

Однак "Д. Трейдинг ", яке входить в ту ж групу" ДТЕК ", викуповувала більшу частину пропускної здатності напряму Словаччина-Україна, що обмежувало імпорт. Тобто, "ДТЕК Західенерго" міг диктувати свої умови всьому ринку.

Зараз у "ДТЕК Західенерго" і "Д. Трейдинг "є місяць на формування своєї позиції захисту. Потім комітет призначить засідання, на якому справа буде розглянута за участю відповідачів.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини