"Підтримати"
Новини
Всі новини

Держава може вперше обмежити використання води українцями

Державне агентство водних ресурсів може обмежити права водокористувачів. Причиною цього є аномальні осінь і зима 2019-2020 років.
Про це повідомляє прес-служба Держводагентства.

Вперше за 120 років Україна опинилася у ситуації, коли гідрометеорологічні умови можуть спричинити обмеження прав водокористувачів у використанні води.
Для цього у Держводагентства є усі законодавчі підстави.
Зокрема, стаття 45 Водного кодексу України каже, що у разі настання маловоддя, права водокористувачів можуть бути обмежені або змінені умови водокористування в тому числі скиди води через греблі ГЕС.
Разом з тим акцентуємо увагу, що у разі вживання таких заходів пріоритетність надаватиметься забезпеченню питних і побутових потреб українців.
За інформацією Укргідрометцентру, сьогодні на більшості річок України спостерігається низька водність.
Відповідно цього року на українських річках весняне водопілля буде відсутнє.
Крім того, зауважимо, що маловоддя може призвести до пересихання малих водотоків.
Міжвідомча комісія по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ у контексті таких несприятливих умов та вираженого маловоддя узгоджувала відповідні режими роботи водосховищ у березні 2020 року.

Режим водокористування буде коригуватися щомісяця. Українців закликали до економного використання води, в тому числі, в особистих господарствах.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини