"Підтримати"
Новини
Всі новини

Крісталіна Георгієва побачила ознаки світової фінансової кризи

Початок нового десятиліття "охарактеризувався зростаючою невпевненістю", заявила глава МВФ Крісталіна Георгієва. У світі продовжує зростати нерівність доходів і добробуту, що зазвичай відбувається перед фінансовою кризою, заявила вона.

При цьому зростає нерівність у багатьох країнах протягом двох століть. "У чомусь ця тривожна тенденція нагадує перші роки XX століття, коли дві взаємозалежні сили - технології та інтеграція - спочатку породили "позолочене століття", потім "бурхливі двадцяті", а в підсумку призвели до фінансової катастрофи", - зазначила вона.
За словами Георгієвої, нове дослідження показало, що "нерівність, як правило, зростає напередодні фінансової кризи, що свідчить про тісний зв'язок між нерівністю та фінансовою стабільністю". "Чому так відбувається? Одна з причин у тому, що більша нерівність може викликати політичний тиск для короткострокових простих рішень, які тільки посилюють проблему", - пояснила вона.
Глава фонду підкреслила, що наразі в результаті світової фінансової кризи 2008 року "кожен четвертий з числа молоді в Європі стикається з цим ризиком бідності". За даними фонду, "в середньому, фінансова криза призводить до довготривалих втрат обсягів виробництва в розмірі 10%".
Початок нового десятиліття, на думку директора - розпорядника фонду, "охарактеризувався зростаючою невпевненістю".
Проте, підкреслила вона, "нерівність доходів між країнами різко знизилася за останні два десятиліття".
Як вказала глава МВФ, "для вирішення проблеми нерівності багато урядів в першу чергу звертаються до заходів податково-бюджетної політики".
Говорячи про рішення проблеми, Георгієва зазначила, що дослідження показує, що "кредитування малих підприємств підвищує фінансову стабільність і знижує ризик, порівняно з кредитуванням великих фірм", зазначила вона.
Вона вказала на необхідність прийняття "заходів політики для побудови більш інклюзивної системи в наступному десятилітті - більш безпечної, стабільної, раціональної".
Відзначимо, за даними ООН, зростання світового валового продукту в 2019 році знизилося до рекордного за останні 10 років рівня.

Джерело: korrespondent
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини