"Підтримати"
Новини
Всі новини

Дослідники з США з'ясували, що у дітей гаджети змінюють структуру мозку

Дослідження показали, що тривале використання гаджетів майже невідворотно впливає на мозок дітей. Проведене в США дослідження за допомогою магнітно-резонансної томографії підтвердило: тривале використання гаджетів фізично змінює мозок дітей.

"У дослідженні взяли участь 47 дітей у віці від трьох до п'яти років. Як зазначає MIT Tech Review, з точки зору поведінкової психології це скромна вибірка, але для МРТ-досліджень, і особливо на дітей, - дуже велика і показова, - повідомляється в новині.

Батьків опитували про те, скільки часу проводять за гаджетами їхні діти, якими додатками користуються і чи сидять поруч з ними дорослі в цей час. Потім відповіді перетворювали в рейтинг відповідно до рекомендацій Американської академії педіатрії. Після цього всім дітям проводили сканування мозку в апараті МРТ і ряд когнітивних тестів.

Автори з'ясували, що діти, які проводили більше інших часу перед екраном, мали іншу структуру мозку - зі зниженою пов'язаністю білої речовини. Головний автор роботи Джон Хаттон з Дитячої лікарні Цинциннаті пояснив MIT, що така структура нервових волокон пов'язана з гіршим розвитком мови і навичок читання:

- Ефект значний, - підкреслює він. - До того ж, ці ж результати також характерні для безлічі регіонів по всьому мозку.

При цьому він також вказує, що визначити «безпечний вік» або «безпечне час» за гаджетами не так просто:

«Мій девіз - ніяких гаджетів до трьох років. По крайней мере, так дитина піде в дитячий сад з нормальною прив'язкою до реального світу».

Вплив гаджетів на розвиток дітей - питання неоднозначне. Є як дослідження про те, що смартфони і гаджети уповільнюють розвиток, так і роботи, що вказують на те, що вони нешкідливі для психіки.

Джерело: sensationalnews
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини