"Підтримати"
Новини
Всі новини

Американський космоплан повернувся з секретної місії: 780 днів на орбіті

ВВС США доставили на орбіту нові компактні супутники в рамках місії експериментального безпілотного космоплана X-37B. Повідомлення про це було опубліковано в неділю на офіційному сайті ВВС США, передає УНН.

“Успішно приземлившись, X-37B виконав найтриваліший на сьогоднішній день політ та успішно впорався з усіма поставленими завданнями, — заявив представник ВПС США Ренді Уолден. — В рамках цієї місії серед іншого були проведені експерименти в дослідницькій лабораторії військово-повітряних сил, а також була здійснена доставка невеликих супутників”.

Секретна місія X-37B завершилася через 780 днів перебування на навколоземній орбіті. Попередній рекорд космоплана — 718 днів. За повідомленнями ВВС США, наступний (шостий) запуск цього безпілотного апарату планується на 2020 рік.

Корпорація Boeing приступила до створення X-37B в 1999 році під егідою NASA і створила, як пише Space.com, щонайменше два таких апарати. У 2004 році програму засекретили та передали до ВПС. Згідно з інформацією, поширеною Пентагоном, космоплан призначений для функціонування на висотах від 200 до 750 км, здатний швидко змінювати орбіти і маневрувати.

Нагадаємо, SpaceX планує вивести корабель Starship на орбіту протягом шести місяців.

Джерело: УНН
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини