"Підтримати"
Новини
Всі новини

Американські катери типу "Айленд" для ВМС України доставлені в Одесу. Фото

Американський транспорт Ocean Freedom з катерами типу «Айленд» для українських ВМС прибув до Одеси. Два українських патрульних катери стоять на верхній палубі. Катери пофарбовані американською стороною в сірий колір і вже несуть бортові номери і назви: Р190 "Слов'янськ" і Р191 "Старобільськ".

"Україна отримала їх безкоштовно. Міноборони України має сплатити витрати тільки за технічне обслуговування, підготовку екіпажів і транспортування. Є договір про отримання ще чотирьох таких катерів".

Патрульні катери типу «Айленд» (англ. "Island" — укр. Острів) — це клас швидкохідних патрульних катерів для берегової охорони, призначений для патрулювання та пошуково-рятувальних операцій в прибережних водах.


Тактико-технічні характеристики:

Водотоннажність (в залежності від серії А/В/С) нормальна — 136/138/137 т, повна — 165/155/153 т, довжина 33,53 м (110 футів) сталевий корпус і алюмінієва надбудова.
Силова установка: двохвальна дизельна енергетична установка для серій А і В — Paxman Valenta 16-PR 200-M потужністю 5,280 к.с. (3,940 кВт) та для серії С — Caterpillar 3516 DITA потужністю 5,596 к.с. (4,17 МВт) + 2 дизель-генератори Caterpillar 3304T (135 к.с.) для всіх серій. Загальна потужність 6200 к.с. забезпечує швидкість до 29,5 уз (54,6 км/г).
Екіпаж складає 16—18 осіб, в тому числі 2-3 офіцери.
Автономність: п'ять діб.
Катери оснащені РЛС AN/SPS-73, моторним човном RHI.
Озброєння складається з 25-мм автоматичної артилерійської установки Mk 38 Mod 0 Bushmaster і двох 12,7-мм кулеметів М2НВ.


Передача цих катерів Україні відбулася ще 27 вересня в Балтиморі. Після формального підписання командувачем ВМСУ адміралом Ігорем Воронченком меморандуму про передачу катерів, на них підняли українські прапори.

В жовтні 2018 року екіпажі катерів завершили підготовку в Україні. Військові моряки пройшли мовну підготовку, відпрацювали елементи щодо задачі організації роботи корабля та приготування його до ходових випробувань. Наступний етап - підготовка українських моряків у США, що тривала 10 тижнів, опісля - катери готовили до транспортування в Україну.

Командирами патрульних катерів типу Island були призначені старші лейтенанти Дамір Аулін та Богдан Небилиця. У 2014 році, обидва, ще будучи курсантами Академії військово-морських сил імені П. С. Нахімова у Севастопол, не зрадили військовій присязі на вірність українському народові. Після виходу на материкову частину України Дамір Аулін та Богдан Небилиця продовжили навчання в Інституті Військово-морських сил Одеської морської академії, по завершенню навчання в яких вони були призначені командирами малих броньованих артилерійських катерів «Вишгород» та «Нікополь» відповідно. 25 листопада 2018 року при переході групи українських військових кораблів через Керченську протоку українські військові, в тому числі, Богдан Небилиця були взяті в полон.

12 червня 2019 року стало відомо про намір отримати ще 4 катери типу «Айленд». Наразі тривають перемовини щодо передачі їх Україні. Як і першу пару «Айлендів» кораблі будуть передані безкоштовно. Необхідно лише визначитися з модернізацією комплексу радіотехнічного озброєння та іншими технічними моментами. Згідно з наведеними даними, українські фахівці вже оглянули кілька колишніх американських катерів берегової охорони та вибрали ті, які підходять.

Джерело додало, що у Військово-Морських Силах планують сформувати дивізіон з шести «Island», який не тільки зможе контролювати ближню морську зону, але і буде виходити в Середземне море для підтримки кораблів НАТО.

Повідомляється, що катери повинні отримати різноманітне озброєння — від мінно-тральних модулів, що зараз критично важливо для України, до американських протикорабельних ракет «Гарпун» (є варіант установки українських ПКР «Нептун»).

В серпні 2019 року стало відомо, що державне підприємство «Дослідно-проектний центр кораблебудування» розпочало розробку варіанту модернізації патрульних катерів Island. Розробка відбувається за власної ініціативи державного підприємства. Остаточний варіант модернізації катерів буде прийнято після того, як ВМС України отримає практичний досвід їхнього застосування.

Джерело: dumskaya
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини