"Підтримати"
Новини
Всі новини

Європейські ліси і насадження можуть зникнути: вони вже вимирають

В Європі існує 454 види дерев, унікальних саме для цього континенту, і 58% з них можуть зникнути. Про це заявила одна з найстаріших у світі екологічних організацій - Міжнародний союз охорони природи (МСОП). В особливій небезпеці знаходяться каштани, пише ВВС.

Ці цифри - результат останнього дослідження біорізноманіття в Європі. В організації, яка з 1939 року веде "Червону книгу", відзначають, що 15% з цих видів - буквально за крок від вимирання.

"Дерева вкрай важливі для життя на Землі, а європейські дерева в усьому їх різноманітті - це джерело їжі і місце для життя незліченної кількості видів тварин, наприклад, птахів і білок. Також вони грають ключову роль для економіки", - прокоментував дослідження глава підрозділу " Червоної книги "МСОП Крейг Хілтон-Тейлор.
З усього різноманіття дерев, ендемічних для європейського континенту, тобто не ростуть ні на якому іншому, в небезпеці вимирання знаходиться 58% видів. З дерев, що ростуть на території Європи, але які не є для неї ендемічними, зникнути може 42% видів.

В особливій небезпеці знаходяться каштани і близько 200 видів дерев сімейства каштанових - їх кількість в Європі стрімко зменшується.

За словами директора європейського відділення організації Люка Баса, основним фактором у зменшенні популяції цих видів є діяльність людини, в тому числі зростання міст і вирубка.

"Це дослідження показує, в якій критичній ситуації знаходяться багато видів дерев, про які часто просто не думають. Але вони являють собою хребет європейської екосистеми і роблять нашу планету здоровою", - додав Люк Бас.

Джерело: bbc
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини