Все новости

Украина сегодня празднует 28-ю годовщину Независимости и 700 лет государственности

В Киеве состоится Шествие Достоинства, Марш защитников Украины и много других мероприятий, передает УНН. Празднование начнется в 9:30 Шествием Достоинства от конца улицы Крещатик до Аллеи Героев Небесной сотни на Майдане Незалежности. Президент Украины Владимир Зеленский примет участие в торжествах на Майдане Независимости с 9:30.

(Далее - державною мовою)


* * *

У святкуванні на Майдані Незалежності візьмуть участь п’ять оркестрів, українські зірки світової оперної сцени, 18 піаністів і народні артисти України. Після привітання Президента України розпочнеться святковий концерт.

Спеціальним гостем події стане легендарний український композитор Мирослав Скорик. Також виступить гурт ONUKA, а гімн виконає Тіна Кароль.

Режисерами заходу виступив Алан Бадоєв та Олена Коляденко.


* * *
О 10:00 розпочнеться Марш захисників України від парку ім. Тараса Шевченка через Бессарабську площу, Хрещатик до Майдану Незалежності.

Організатори Маршу захисників України запрошують киян і гостей міста приєднатися до військових, медиків, родин загиблих, волонтерів, і віддати шану всім, хто боронить Україну, і тим, хто поклав за неї життя.


* * *
У День Незалежності України 24 серпня на території країни планується проведення близько тисячі масових заходів. Публічну безпеку і порядок забезпечуватиме 13 тисяч правоохоронців. Про це повідомляє УНН з посиланням на Нацполіцію.

Напередодні відбулась відеоселекторна нарада за участі Олександра Фацевича, керівників головних управлінь Нацполіції в областях та патрульної поліції. Заступник голови Нацполіції визначив завдання особовому складу щодо належного виконання службових обов’язків.

Зокрема, Олександр Фацевич повідомив про переведення ситуаційних центрів по всій території держави на посилений режим роботи. Крім того, очільник патрульної поліції звернув увагу на швидке реагування поліцейських у випадку змін в оперативній обстановці.


* * *
Низка лідерів країн та дипломатів привітали Україну із Днем Незалежності.


* * *
Президент Французької Республіки Еммануель Макрон у своєму привітанні наголосив, що Франція залишається поруч з Україною задля відновлення миру на сході країни, пише УНН з посиланням на пресслужбу Глави держави.

“Я вітаю Вашу ініціативність та рішучість, спрямовані на швидке отримання конкретного прогресу на користь населення, яке потерпає внаслідок конфлікту. 3і свого боку хотів би запевнити Вас у моєму прагненні досягти вирішальних результатів на переговорах у рамках Нормандського формату та в перемовинах з Росією”, — зазначив президент Франції.

“Я переконаний, що чим швидше Україна проведе амбітні реформи, зокрема у сфері боротьби з корупцією, та створить сприятливі умови для реалізації свого виняткового економічного потенціалу, тим швидше в Україну повернеться мир”, — додав Еммануель Макрон.


* * *
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп наголосив, що підтримка з боку США суверенітету й територіальної цілісності України в рамках міжнародно визнаних кордонів є незмінною.

“Протягом наступного року Сполучені Штати Америки працюватимуть у партнерстві з владою та народом України заради просування реформ, які є надзвичайно важливими для успіху України, включно з реформами в царині верховенства права й боротьби з корупцією, зміцненням демократичних інституцій та сприянням економічному зростанню. Українська нація має втілити свій величезний потенціал, і Сполучені Штати пишаються тим, що є партнером і підтримують Україну на цьому шляху змін”, — вказано у вітальному повідомленні з США.


* * *
Привітання з Днем Незалежності України надійшло від Королеви Великої Британії Єлизавети Другої.

“З великою радістю надсилаю Вашій Високоповажності свої привітання з нагоди Вашого національного свята, разом з найкращими побажаннями щастя та процвітання народу України у прийдешні роки”, — сказано в тексті.

По матеріалам ЗМІ


* * *
Нагадаємо:

* На території нинішньої України перші незалежні держави з'явилися майже 3 тисячі років тому: у першому тисячолітті до нової ери - держави кімерійців, скіфів, сарматів, греків, зокрема - Боспорське царство та міста-держави на узберіжжі Понту Евксинського.

* На початку першого тисячеліття нової ери на наших теренах ще були залишки держав скіфів, сарматів та греків; потім прийшли авари, гунська держава Атілли та готська держава Германаріха; перші державні об'єднання утворили анти та венети; з'явилися ранньо-феодальні протодержавні утворення літописних слов'янських племен волинян, улічів, тіверців, деревлян.

* Київска держава постала із 860 року (з часів Аскольда) й була однією із найбільших та найсильніших у Східній Європі до татарської навали на початку 13 століття (поразка у битві на Калці у 1223 році), загалом - 363 роки.

* Правопреємницею Київської держави стала її західна частина - Галицько-Волинске князівство ( 1199 - 1349 рік), з 1253 року - королівство Данили Галицького, загалом - 150 років, а з 860 року безперервно (бо ж одна династія) - 489 років.

* З кінця чотирнадцятого століття землі України перебували у складі Польської держави, потім - у складі Великого Князівства Литовського, а згодом у складі Речі Посполитої - до 1667 року (Андрусівське перемір'я), коли Польща та Московія поділили Україну на Правобережну та Лівобережну. Але у цей час постала Запорізька Січ, постало українське казацтво, силу України показали гетьмани Сагайдачний та Хмельницький, культурним та освітнім центром став Київ, ми отримали підвалини мови та літератури.

* Богдан Хмельницький у 1648 році практично створив повноцінну незалежну державу, що зараз має назву Гетьманщина, що діяла аж до 1764 року, коли була остаточно знищена Катериною Другою. За часів гетьмана Мазепи ця держава навіть зробила спробу створити свою Конституцію - першу у Європі (Конституція Пилипа Орлика). Загалом Гетманщина жила майже 120 років.

* Під час загибелі Російської імперії на початку 20 століття, українці здійснили чергову спробу отримати незалежну державу. Українська Народна Республіка була створена 23 лютого 1917 року й проіснувала до березня 1921 року, коли була знищена військами російської Червоної армії. Загалом - це було 4 буремні роки.

* Як радянська республіка Україна існувала із 10 березня 1919 року до 24 серпня 1991 року, загалом - 72 роки. У складі СРСР Україна мала ознаки державності та мала своє представництво у ООН.

* З 24 серпня 1991 року Україна є незалежною державою вже 28 років.

* Ось і порахуйте: Україна, навіть без Скіфії, Сарматії, греків, гунів, готів, антів та волинян із деревлянами, тільки від зафіксованого у Візантійських хроніках правління Аскольда - має понад 700 років державотворення!

Ірина ШевченкоЕсли вы заметили ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Также по теме
Коронавирус наступает на человечество: как обезопасить себя от заражения
Жители Украины считают мову важным атрибутом независимости
Что делали два миллиона украинских ФОПов в 2019 году. Статистика и аналитика
Вторая мировая восемьдесят лет спустя: новые цифры потерь. Инфографика
Самые распространенные виды взяток в Украине
Лучшее за неделю
Мультимедиа
Планету могут спасти леса, посаженные с помощью дронов. Видео
Гений Леонардо да Винчи: во Львове - выставка инженерных сооружений. Фото. Видео
Извержение вулкана Таал: Филиппины эвакуировали миллион человек. Видео
«Адская хоругвь», или Первая украинская киносказка, за которую не стыдно. Фото
Пожары в Австралии не утихают: погибли 24 человека и почти 1,500 млрд животных. Фото