"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Греції знайшли найстаріший череп Homo Sapiens у Европі

Археологи з Німеччини знайшли найстаріші рештки черепа сучасної людини за межами Африки у грецькій печері Апідіма, пише науковий журнал Nature.

«Наші результати показують, що поширення Homo Sapiens з Африки відбулося раніше, ніж вважалося до цього, ще до позначки в 200 тис. років тому. Ми бачимо свідоцтва поширення людини, які не обмежуються однією великою міграцією з Африки», — каже одна з авторів відкриття Катерина Харваті.

Древній череп виявили ще у кінці 1970-х, а цього року фахівці з Німеччини виконали комп’ютерну томографію черепа і створили на цій основі його 3D-модель. Після цього, череп порівняли з різними іншими черепами як первісних людей, так і Homo Sapiens.

Експерти кажуть, що про приналежність цього черепа до сучасної людини свідчить закруглена задня частина і відсутність класичної неандертальської опуклості.

«Задня частина черепа, яка збереглася, дуже показова для відмінності неандертальців і сучасних людей один від одного і від більш ранніх архаїчних людей», — пояснює Харваті.

Використовуючи метод вивчення часу радіоактивного розпаду природного урану в знайдених рештках, вчені встановили, що вік цих рештків Homo Sapiens — не менше 210 тис. років.

У разі підтвердження, вчені можуть довести, що сучасні люди з’явилися в Європі раніше, ніж було прийнято вважати. Associated Press повідомляє, що верхня щелепа людини, яку знайшли у 2018-му в Ізраїлі, на 17 тис. років молодша за рештки черепа, що знайшли у Греції.

Джерело: techno
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини