"Підтримати"
Новини
Всі новини

Не поспішайте на Чорне море, воно забруднено вдвічі більше, ніж Середземне

У Чорному морі міститься майже вдвічі більше сміття, ніж в Середземному, йдеться в повідомленні делегації Європейського союзу в Україні, оприлюдненому напередодні.

На основі досліджень, проведених з 2017 року в прибережних водах Грузії, України, Росії та у відкритому морі, ЄС заявляє, що 83% морського сміття становить пластик, «а саме: пляшки, обгортки від цукерок та пакети», повідомляє Радіо Свобода.

Великі річки України несуть до моря від 6 до 50 одиниць сміття на годину.

Таким чином, в Чорному морі - 90,5 предметів сміття на квадратний кілометр. Для порівняння, в Середземному морі їх 50.

Крім того, в дослідженнях Чорного моря зазначено, що «концентрація деяких забруднюючих речовин перевищує порогове значення».

Деякі виявлені хімічні речовини небезпечні для морського життя і життя людини.

Серед них - бензо (а) пірен, «кілька видів пестицидів, інсектицидів, а також ртуть і антипірени в рибі», йдеться в повідомленні.

Зростає також кількість інвазивних видів, які можуть нашкодити морській екосистемі.

З позитивних тенденцій в ЄС відзначають поліпшення стану найбільшої в світі колонії червоних водоростей - філофорного поля Зернова - з «поганого» до «задовільного».

Чисельність популяції всіх видів дельфінів, що мешкають в Чорному морі, є «відносно низькою», відзначають в ЄС. Найбільші групи дельфінів виявлені поблизу дельти Дунаю і біля острова Зміїний.

Крім того, під час досліджень у багатьох пробах по всьому Чорному морю виявили ознаки присутності європейського осетра, який вважався майже зниклим.

«Отримані результати досліджень повинні сприяти» поліпшенню «статусу Чорного моря ... а також глобального розуміння поточних ризиків і загроз морській екосистемі», - заявив керівник проекту ЄС Ярослав Слободник.

Проект ЄС з моніторингу Чорного моря триватиме до 2020 року і має бюджет в 1,6 мільйона євро.

Джерело: Крим.Реаліі
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме