"Підтримати"
Новини
Всі новини

Рівень CO2 у атмосфері Землі найвищий за останні 800 тисяч років

21:00, 25 травень 2019
1 724

Концентрація вуглекислого газу у атмосфері планети вперше за останні 800 тисяч років перевищила позначку 415 мільйонних часток. Таке забруднення є нечуваним. Забруднене повітря не лише спричиняє глобальне потепління, а й провокує різноманітні захворювання у людей, повідомляє Science Alert.

Про рівень CO2 свідчать дані спостережень океанографічного інституту Скріппс (Scripps Institution), який щоденно вимірює рівень вуглекислого газу на горі Мауна Лоа на Гаваях спільно з ученими з Національного управління з питань океану і атмосфери.

"Вперше в історії людства атмосфера нашої планети містить понад 415 ppm CO2. Не тільки в історії людства, не тільки з моменту винаходу сільського господарства 10 000 років тому. Ще до того, як сучасні люди існували мільйони років тому. Ми не знаємо планету, подібну до цієї", - написав метеоролог Ерік Холтаус.

Вимірювання кількості вуглекислого газу у повітрі 1958 року розпочав Девін Кілін. На честь вченого пізніше було названо й графу Кіллінга – графік, що описує зміни концентрації вуглекислого газу у повітрі.

Згідно з результатами досліджень, від березня 1958 року до листопада 2018-го кількість вуглекислого газу у повітрі зросла з 333 до 406 ppm. У середньому за рік кількість CO2 збільшувалася приблизно на 2 ppm.

Показники за останній мільон років вивчають по геологічних відкладеннях.

"Середній темп зростання залишається на високому рівні... Збільшення порівняно з минулим роком, ймовірно, становитиме близько трьох частин на мільйон, тоді як останнє середнє значення становило 2,5 проміле. Ймовірно, ми спостерігаємо вплив м'яких умов Ель-Ніньо на тлі використання викопного палива", - сказав директор програми Scripps по CO2 Ральф Кілінг.

У 1910 році вміст CO2 в атмосфері становив 300 частин на мільйон - вище, ніж було протягом приблизно 800 тисяч років, - але протягом наступного століття він збільшився ще на 100 частин на мільйон, оскільки рівні забруднення різко зросли.

"Якщо вуглецеве забруднення в нашій атмосфері буде ставати все сильнішим, все більше і більше тепла буде затримуватися на Землі, що зробить майбутнє глобального потепління схожим на щось з далекого минулого планети - сотні мільйонів років тому", - пише видання.

Причиною зростання стало збільшення спалення викопних порід та вирубка значних масивів лісів (зокрема, для розширення сільськогосподарських угідь та міських ділянок). Унаслідок цього природний цикл охолодження зазнав змін – тепло стало накопичуватися біля поверхні.

Як зазначається, коли востаннє на Землі були небезпечні рівні CO2 в атмосфері, на Південному полюсі росли дерева.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини