"Підтримати"
Новини
Всі новини

МОЗ затвердив професію "трансплант-координатора" в державному класифікаторі

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України офіційно затвердило професію "трансплант-координатора" в державному класифікаторі професій. Про це 18 лютого повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

"Трансплант-координатори забезпечуватимуть зв'язок між усіма учасниками процесу трансплантації, зокрема - будуть перевіряти і отримувати згоду на донорство, своєчасно і систематично оновлювати інформацію в Єдиній державній системі трансплантації, організовувати оперативне і безпечне транспортування органів. В їх роботі буде важлива психологічна складова, адже саме вони будуть комунікувати між донорами та їх сім'ями і реципієнтами, які очікують трансплантації", - повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

Відповідно до законодавства, у трансплант-координатора має бути вища освіта не нижче другого (магістерського) рівня в сфері охорони здоров'я, соціальної роботи або соціальних наук.

Заступник міністра охорони здоров'я України Роман Ілик сказав, що розробляється Єдина державна система трансплантації.

У МОЗ повідомили, що на початку лютого 2019 року на базі Запорізької медичної академії післядипломної освіти почали навчати медиків, які хочуть стати трансплант-координаторами.

"В основі курсу - кращі установки і практики з трансплантації ЄС, юридичні аспекти трансплантації в Україні, основні методи організації повного циклу трансплантації. Навчання повністю безкоштовне, більше 70% курсу - практика. Наступний курс стартує вже 5 березня", - йдеться в повідомленні.

Закон, що дозволяє трансплантацію органів, Верховна Рада прийняла 17 травня 2018 року. 1 січня 2019 року вступив в силу.

Відповідно до закону, кожен повнолітній громадянин України може погодитися на посмертне донорство або відмовитися від нього. Інформацію про це можуть занести в паспорт або посвідчення водія, також відомості про згоду на посмертне донорство в обов'язковому порядку будуть внесені в Єдину державну інформаційну систему трансплантації.

27 грудня 2018 року Кабмін України затвердив порядок надання згоди на донорство. Він визначає ряд письмових форм для волевиявлення громадян з приводу можливого донорства, які будуть вноситися в Єдину державну інформаційну систему трансплантації. "Кількість заяв, які може подати фізична особа, є необмеженим. Крім того, після представлення нової форми заяви дію попередньої автоматично анулюється. Отже, рішення, бути чи не бути донором, людина може змінювати протягом усього життя", - повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України.

Джерело: https://moz.gov.uaПриєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини