"Підтримати"
Новини
Всі новини

Хробаки у легенях юних суворовців: як та чим заразилися діти

Інформація про черв'яків у легенях 26-ти юних курсантів Суворовського училища у Росії - не просто страшна, вона шокуюча. Спеціалісти кажуть, що це - ехінококоз, зараження стрічковими черв'яками, яке називають біологічним раком.

Щоб вилікуватися, потрібна тривала хіміотерапія, в деяких випадках — операція з видалення кісти разом із частиною органу, повідомив директор Інституту медичної паразитології, тропічних і трансмісивних захворювань ім. Є. І. Марциновського Олександр Лукашев.

Зазначається, що всіх заражених привезли на лікування в Москву, ще у 8 хлопців цей діагноз підозрюють.

"Перевірені не всі курсанти та співробітники училища. Батьки в паніці: у разі розриву кісти, кажуть вони, настає анафілактичний шок і смерть, а препарати для лікування ехінококозу важкі, з безліччю побічних ефектів", — пишуть ЗМІ.

Офіційна причина епідемії — зараження через собаку. Але батьки вважають, що військові виправдовують постачальника харчування або їдальню.

"Зазвичай джерело зараження — це не їжа і вода, а собаки, — пояснює професор Лукашев. — Досить пальцями, на які потрапили яйця паразита – вони є на шерсті, — схопитися за слизову або їжу, і відбудеться зараження. Те, що співробітник кухні гладив собаку і заніс яйця в їжу, теоретично можливо, але дуже малоймовірно".

Захворювання у вихованців елітного військового училища виявили випадково — під час флюорографії. Рентген показав у деяких курсантів круглі затемнення в легенях — кісти, в яких живуть стрічкові черви.

Про спалах ехінококозу стало відомо з допису матері одного з курсантів в соцмережі: "Нині в трьох суворовців черв'яки з'їли по одній легені, у 30 суворовців і трьох офіцерів вражені різні органи. Ще половина дітей досі не обстежена... 500 суворовців перебувають у смертельній небезпеці, тому що осередок ще не знайшли".

https://www.obozrevatel.comПриєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини