"Підтримати"
Новини
Всі новини

Перший український підручник з боксу авторства Едварда Жарського видали на початку 1936 року у Львові

8 лютого 1936 року щоденна львівська газета "Дело" в розділі "Нові книги і журнали" повідомила про вихід у світ брошури "Бокс - Боротьба кулаками" - першого українського підручника з боксу. Автором був місцевий вчений, педагог, спортивний і суспільний діяч - Едвард Жарський.

"Черговий випуск "Сокальський Бібліотеки" присвячений боротьбі кулаками, - наголошується в коротенькому описі в газеті. - У шести лекціях зібрані всі найважливіші поштовхи і захист, що застосовуються при боротьбі кулаками. 30 малюнків і фотографій оживляють цю незвично потрібну нашої молоді книгу. Автор звернув головну увагу на загальну підготовку спортсмена за допомогою боксу. В кінці книги представлені правила боротьби кулаками. Правила сформульовано коротко і дуже чітко. Книжечка ця повинна бути корисною спортсменам, физкультурникам і кожному, хто цікавиться спортом".

Книга "Бокс - Боротьба кулаками" має невеликий об'єм - всього 32 сторінки. Написана живою українською мовою, включаючи спеціальні терміни.

Едвард Жарський народився 21 жовтня 1906 року в містечку Жовква на Львівщині. У 1944 році покинув Україну. З 1950 року проживав в США. Професор, доктор філософії, автор багатьох підручників і статей на теми спорту, виховання, географії. Помер у Флориді 4 квітня 2003 року.

Він видав ще багато цікавих книжок українською мовою про ігри та спорт.

Джерело: http://newsoboz.orgПриєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини