"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Мадриді вирішили повністю заборонити проїзд приватних автомобілів через центр міста

11:57, 28 травень 2018
3 521

Одне з найкрасивіших міст Європи - Мадрид перейнялося збереженням своїх вулиць і здоров'ям жителів. З 3 листопада в центрі міста буде заборонено проїзд на приватних автомобілях. Виняток становитимуть лише автомобілі жителів цих районів, громадський транспорт і таксі.

Єдиними автомобілями, які будуть дозволені в цій зоні іспанської столиці, є автомобілі, що належать жителям, які там живуть, транспортні засоби доставки з нульовим рівнем викидів, таксі та громадський транспорт. Навіть для європейських країн, де багато міст скорочують доступ до автомобіля, план радикальний. У той час як більша частина центрального Мадрида складається з вузьких вулиць, які ніколи не були придатні для автомобілів, в першу чергу, ця центральна зона також включає в себе широкі проспекти, такі як Гран-Віа, і широкі площі, які були островами в морі зростаючого руху протягом десятиліть. Таким чином, план полягає не тільки в тому, щоб зробити зайняті центральні вулиці більш приємними, а й створити ситуацію, коли люди не будуть думати, як припаркувати свої автомобілі в центрі міста і в максимальному наближенні проїхати до місця призначення - це буде неможливо.


Це може стати шоком для деяких водіїв, але до цього місто йшло понад десятиліття. Мадрид створив перше з того, що він назвав Пріоритетними зонами для проживання, в 2005 році, в історичному, щільно упакованому районі Лас-Летарас. З того часу в центрі Мадрида була встановлена ​​скромна шахівниця з трьох інших подібних зон. Нова область буде свого роду всеохоплюючою зоною, яка скасує раз і назавжди роль вулиць в центрі міста, як наскрізних маршрутів по всьому місту.


Щоб змусити людей звикнути до цієї ідеї, впровадження заборони на нелокальний рух автомобілів будутьзмінюватися. У листопаді почнеться ручне управління поліцією навколо краю зони. Автомобілі, які порушують нові правила, будуть попереджені про штраф, з яким вони зіткнуться в майбутньому, - 90 євро за кожну подію - без фактичного справляння плати. У січні буде введена повністю автоматизована система з камерами, а з лютого 90 євро будуть активно застосовуватися проти будь-яких автомобілів, які порушують правила.

Чи можливий такий спосіб створення комфортних зон в наших історичних містах? Адже крім проїзду де завгодно, українські водії та гості України найбезцеремоннішим чином паркуються там, де їм подобається, і відомі тільки поодинокі випадки покарання водіїв за це.

Джерело: CityLab


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме