"Підтримати"
Новини
Всі новини

Казахстан набуває нових партнерів - Росія в шоці

Росія в легкому шоці: вона боїться, що згода Казахстану на використання США двох портів говорить про створення на території держави американських військових баз.

Фахівці впевнені, що мова йде саме про створення військових баз, незважаючи на те, що офіційно передбачається використовувати порти в якості транзитних центрів.

"Нинішній розворот Казахстану в сторону США несе антиросійський формат, але в цілому не загрожує інтересам Росії. Однак поява будь-якого корабля США з військовими або невійськовими вантажами в акваторії Каспію вкрай небажано", - вважає Олександр Собянін, директор по культурним, науковим та освітнім проектам Центру традиційних культур.

Угода про використання каспійського порту "Актау" було укладено після зустрічі президентів Казахстану і США Нурсултана Назарбаєва і Дональда Трампа. Американська сторона, у свою чергу, зняла арешт з активів Національного фонду Казахстану, які зберігалися в США і були заблоковані за позовом молдавського бізнесмена Анатолія Статі.

19 квітня депутати сенату парламенту Казахстану ратифікували відповідні зміни до міжурядової угоди з США. Спеціальні вантажі підуть з Грузії і Азербайджану через Каспійське море в Казахстан, потім залізничним транспортом в Узбекистан і Афганістан.

"До переліку контрольно-пропускних пунктів додані порти" Актау "і" Курик ". Робиться це цілком в інтересах Казахстану як стратегічного партнера США, які прагнуть до підтримки миру і стабільності в сусідньому Афганістані", - оголосив глава МЗС Казахстану Кайрат Абдрахманов.

Джерело: Независимая газета

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини