"Підтримати"
Новини
Всі новини

Перший Національний "не здасть" своїх людей за помилку з картою без Криму - Зураб Аласанія

Скандал з відсутністю Криму на карті України, яку показали в своїх програмах відразу два українські телеканали, продовжує розпалюватися. Телеканали вважають це технічною помилкою. Оскільки обидві технічні помилки з'явилися напередодні виборів президента в Росії, це викликало великий резонанс.


Загальнонаціональний телеканал UA:Перший не буде називати імена людей, які причетні до появи в ефірі зображення карти України без Крим. Так прокоментував Громадському радіо голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія заяву віце-прем’єра Вячеслава Кириленка, який раніше сказав, що вимагає прізвища причетних повідомляє Громадське..


«Мені прикро, що посадовці так само ідуть за натовпом і займаються популізмом. Прізвища щоби що? Він хоче чого? Розп’яти, розвести багаття, щоб спалити людину, чи що він хоче? Він ніякого відношення не має до суспільного мовника. Суспільний мовник є незалежним і жодного втручання у свої справи ми не потерпимо. Якщо прийде до нас компетентний орган, захоче провести слідство – він отримає всю допомогу», — заявив Зураб Аласанія.


Він також додав: «Ми не будемо здавати людей назовні. Це неправильно. Люди мають знати, що вони захищені». Зураб Аласанія підкреслив, що поява такої карти була зумовлена технічною помилкою.


18 березня віце-прем’єр Вячеслав Кириленко заявив, що поява в ефірі загальнонаціональних телеканалів зображення карти України без Криму — «не випадковість, а чиясь цілеспрямована робота». Він попросив назвати прізвища причетних.


17 березня телеканал «UA: Перший» показав карту України без Криму та заявив, що глядачі 27 секунд бачили карту України з помилками через технічну помилку.


На карті не було відображено назви областей і міст, а також показана територія без півострову. На телеканалі пояснили, що картинка з картою України складається з кількох десятків елементів, які накладаються один на одний шарами в спеціальній програмі для редагування графіки (Adobe After Effects). «Коли дизайнер новин робив графіку для прогнозу погоди, він працював з єдиним шаблоном, який використовується для візуалізації всіх подій. Помилково, вимикаючи непотрібні для цієї новини елементи, дизайнер вимкнув й кілька потрібних шарів: зображення Криму й назви всіх областей», — зазначили на телеканалі.


Крім того, 18 березня на телеканалі «СТБ» Віктора Пінчука заявили, що в ефірі каналу «СТБ» з’явилося графічне зображення карти України, на якому була відсутня територія Криму — також через технічну помилку. Обидва телеканали вибачилися перед телеглядачами.


Дописувачі у соцмережах, як завжди, поділилися: одні вважають це ціленаправленим актом, інші сказали, що за багато чого більш злочинного у нашій країні ніхто і не збирається вибачатися.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини