"Підтримати"
Новини
Всі новини

ЗМІ: Росії буде складно запустити турбіни Siemens в Криму


Росії буде вкрай складно запустити і обслуговувати турбіни Siemens, доставлені на споруджувані ТЕС в окупованому Криму в обхід міжнародних санкцій.

Про це пише Reuters.

"Жодна російська компанія раніше не запускала і не обслуговувала турбіни Siemens без допомоги виробника", - повідомляє інформагентство.

Якщо Росія знайде спосіб запустити турбіни без інженерів Siemens або їх партнерів, це може призвести до технічних, кадрових та юридичних проблем, заявили Reuters понад десяти експертів в електроенергетичній і енергомашинобудівної галузях Росії і Білорусії.

"Без Siemens це буде дуже складно зробити", - сказало джерело в галузі.

При цьому більшість опитаних експертів заявили, що, незважаючи на відсутність такого досвіду, це завдання здійсненне.

У відповідь на питання про те, чи можуть турбіни бути встановлені і запущені без участі Siemens, представник німецької компанії сказав, що він не хотів би спекулювати на цій темі. Міністерство енергетики РФ не відповіло на запит агентства.

Кілька джерел у галузі сказали, що у російської компанії РОТЕК є досвід обслуговування турбін Siemens. Компанія входить до Групи "Ренова", яку контролює російський мільярдер Віктор Вексельберг. Компанія разом зі своїми партнерами обслуговує в тому числі 13 газових турбін Siemens моделі, аналогічною тій, яка була поставлена в Крим, але компанія відмовилася від коментарів на цю тему.

"Будь-яка російська компанія, яка погодиться запускати турбіни в Криму, може зіткнутися з дуже високим ризиком санкцій, під які можуть потрапити в першу чергу їх бізнеси в Європі і США", - заявив партнер російського офісу юридичної компанії Dentons Артем Жайворонков. При цьому у Ренова є активи в Євросоюзі і США, у Газпрому в Європі.

Джерело, близьке до проекту будівництва ТЕС в Криму, сказав, що набір фахівців, що мають досвід запуску турбін Siemens, вже йде.
У Росії на різних станціях встановлено 18 турбін цієї ж моделі, тому в країні вже є фахівці, які як мінімум знайомі з процесом їх запуску.

Введення турбін без участі Siemens позбавляє їх гарантійного обслуговування, яке європейські виробники зазвичай видають на термін більше року. У разі, якщо трапиться поломка, без виготовлювача обладнання складно відремонтувати.

"Якщо ставити без Siemens - гарантії, звичайно, не буде. В цьому випадку складно буде знайти деталі і знайти організацію, яка зможе замінити і заново запустити",
- сказав один з фахівців в галузі.

Модель, яка використовується в Криму - SGT5-2000E - не відноситься до новітнього покоління, але все ж дуже складна. Вона управляється за допомогою автоматичної системи управління, яка використовує програмне забезпечення Siemens. Крім того, в її складі є високотехнологічні компоненти, наприклад, газові лопатки, що приводять в рух турбіну, які раніше Росія купувала у Siemens або його партнерів. Їх потрібно міняти кожні три-чотири роки, а в Росії виробництва лопаток для турбін великої потужності немає, підтвердили кілька експертів в галузі.

Джерела кажуть, що Росія може вирішити цю проблему, наприклад, купивши запчастини в Китаї, намагаючись налагодити виробництво в Росії або закупивши їх через посередницькі компанії.

17 березня 2017 р. агентство Reuters повідомило, що німецький концерн Siemens поставив в РФ чотири турбіни нібито для будівництва електростанції на Таманському півострові.

6 липня агентство з посиланням на власні джерела повідомило, що Росія поставила газові турбіни виробництва німецького концерну Siemens у Крим. 9 липня - що компанія, співвласником якої є Siemens, найнята для допомоги у встановленні газових турбін в Криму.

На Крим поширюються санкції Євросоюзу, які забороняють європейським компаніям постачання на півострів енергетичних технологій.
Siemens стверджує, що турбіни були виготовлені компанією Siemens Gas Turbine Technologies, яка знаходиться в Санкт-Петербурзі. 65% цієї компанії належить Siemens і використовує технологію Siemens.

Державна компанія Технопромекспорт, будує станції в Криму, повідомила, що купила турбіни на вторинному ринку, не розкривши ні продавця, ні виробника.

7 липня в Siemens заявили, що компанія створить робочу групу, яка перевірить інформацію про можливу поставку своїх газових турбін в анексований Росією Крим.

10 липня прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що турбіни, які встановлюють для теплоелектростанцій на території Криму, вироблені в РФ.

У той же день в Siemens заявили, що ініціюють кримінальне переслідування осіб, відповідальних за порушення санкцій.

За матеріалами: biz.liga.net

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини