"Підтримати"
Новини
Всі новини

6 міфів про сон, в які ми досі віримо

22:38, 28 травень 2017
2 115

Сон — задоволення, доступне кожному з нас. Але незважаючи на відсутність необхідності яких-небудь вкладень для того, щоб отримати бажане, мало хто з нас щодня забезпечують собі необхідні 8 годин сну.

Між тим, якісний сон — найнадійніша інвестиція в красу і здоров'я. Про це не втомлюються говорити лікарі, нагадуючи, що без повноцінного відновлення в нічний час навіть самий здоровий спосіб життя не принесе достатньо користі.

У цьому матеріалі ми зібрали шість міфів про сон, які допоможуть вам налаштувати сон і отримати від нього максимум бонусів.

Міф 1. Безсоння — це неможливість заснути
Вважається, що безсоння передбачає труднощі із засипанням або неможливість заснути протягом ночі, але це тільки один з поширених симптомів. За даними клініки клівленда (Cleveland Clinic), не менш рідко зустрічається варіант безсоння, при якому людина спить неспокійно і прокидається серед ночі, причому, іноді навіть не пам'ятає цього. Результат в обох випадках однаковий — вже вранці ви відчуваєте втому і гостре бажання відпочити.

Міф 2. Літнім людям потрібно менше сну
Дійсно, з віком характер сну змінюється, але це не означає, що літнім людям потрібно спати не менше 7-8 годин на добу. Експерти зазначають, що з віком ми дійсно можемо відчувати все більше проблем зі сном, але вони рекомендують не забувати про живильний денний сон, який здатний заповнити прогалини.

Міф 3. Денний сон = працездатність вночі
Shape повідомляє, що короткий денний сон може повернути вам бадьорість, поліпшити пам'ять і підвищити продуктивність. Але тільки якщо ви не плануєте працювати всю ніч. Справа в тому, що біологічний годинник нашого організму влаштований особливим чином, і їх можна збити або порушити, але не повністю переналаштувати. Тому о третій-четвертій годині ночі вам захочеться відпочити, і до цього необхідно ставитися з розумінням.

Міф 4. Вечірні тренування заважають сну
Вам може здатися, що тренування у вечірній час — не найкраща ідея для тих, хто зазнає труднощів зі сном. Але насправді все якраз навпаки: фізичне навантаження перед сном запустить метаболічні процеси в організмі, отже у вас вийде розслабитися навіть швидше і якісніше, ніж зазвичай. Крім того, ви ж не збираєтеся відправитися в ліжко відразу після фітнес-клубу. Поки ви приймаєте душ і готуєтесь до сну, організм встигне перейти в більш спокійний режим.

Міф 5. Щоб заснути, потрібно рахувати овець
Щоб спростувати (або, навпаки, підтвердити) загальновідому думку про те, що підрахунок овець, які стрибають через невелике загородження, допомагає заснути, дослідники вивчили 41 людини з різними формами безсоння. Результати, на які посилається Medical Daily, показали, що добровольцям виявилося важче засинати, коли вони намагалися рахувати овець, ніж коли вони просто лежали і ні про що не думали.

Міф 6. Телевізор перед сном заважає засипанню
Відразу зазначимо, що на цю тему в науковому співтоваристві є дві протилежні думки, кожна з яких так чи інакше підкріплена результатами досліджень. Наука встановила, що «блакитне світло» від моніторів може знизити якість нашого сну, але що стосується здатності до засипання, то тут все не так однозначно.

«Напевно, я єдиний фахівець по снам, який дозволяє засинати з телевізором, — каже Vice доктор Майкл Бреус (Michael Breus). — З об'єктивної точки зору, якщо ви засинаєте з телевізором, але вранці відчуваєте себе нормально, значить, для вас це не представляє ніякої небезпеки».

Беремо на замітку!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини