"Підтримати"
Новини
Всі новини

Статистика підтвердила небезпеку ватних паличок для чищення вух

18:19, 14 травень 2017
1 760

Лікарі знову застерігають від використання ватних паличок: тільки у США щоденно десятки дітей надходять у лікарні з ушкодженнями, пов'язаними з самостійним чищенням вух.

Тільки в США і тільки серед дітей за рік відбувається близько 12,5 тис. випадків пошкодження структур вуха через використання ватних паличок для макіяжу не за призначенням – для видалення накопиченої у вусі сірки.

«Як лікар-фахівець, я постійно стикаюся з двома найважливішими помилками: що вушні канали необхідно чистити самостійно в домашніх умовах і що найкращим інструментом для цього служать ватяні палички, – говорить Кріс Джатана (Kris Jatana) з Загальнонаціональної дитячої клініки в Огайо, – обидві вони невірні».

Джатана і його колеги використовували дані, які з 1990 по 2010 р. були зібрані в Національній електронній базі даних травм (NEISS). Серед цієї інформації було виділено близько 263 тис. випадків надходження в лікарні пацієнтів віком менше 18 років після використання ватних паличок. Як правило, їх застосовували для чищення вух, рідше травма відбувалася при грі з паличками або при падінні і проникненні їх в вухо (10 і 9 відсотків випадків відповідно). Про це медики пишуть у статті, опублікованій в The Journal of Pediatrics.

Судячи за даними NEISS, щодня в одних тільки США 34 дитини надходять у лікарні з такими травмами. У більшості випадків неприємності трапляються при самостійному використанні паличок дітьми, зазвичай – у віці до восьми років, причому на дітей віком до трьох припадає близько 40 відсотків таких травм. У гіршому випадку це закінчується пошкодженням барабанної перетинки – у деяких навіть тривалим порушенням функцій внутрішнього вуха, проблемами не тільки зі слухом, але і з вестибулярним апаратом.

«Вушні канали самоочищаються, – підкреслює доктор Джатана. – Використання вати для їх прочистки не тільки проштовхує сірку глибше, але і загрожує різними ушкодженнями, від слабких до серйозних».

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини