"Підтримати"
Новини
Всі новини

Яким життям живуть українські корупціонери

17:28, 08 травень 2017
1 495

Корупція — це дуже просто. Є багато різних схем, від простих до надзвичайно заплутаних, але у всіх в основі те, що чиновник використовує свої повноваження, вплив, авторитет та зв'язки, щоб незаконно заробити грошей. Корупція залишає свій слід на корупціонері і добре показує, як він насправді ставиться до життя.
  • Корупціонер — боягуз
Він знає, що порушує закон, і розуміє, що рано чи пізно його покарають, якщо не при цьому уряді, так при наступному. Коли правоохоронці нарешті почнуть розслідувати, а суд почне судити. Тому корупціонер живе в постійному страху сісти у в'язницю, втратити можливість красти і позбутися майна. Ще боїться нарватися на народний гнів, який часто навіть гірше терміну у в'язниці, тому що розлючений натовп може бути дуже жорстоким.
  • Він не любить своїх дітей
Якщо корупціонери допомагають дитині "влаштуватися" в житті — вступити до ВУЗУ або влаштуватися на хорошу роботу, — це показує не турботу про дітей, а відсутність батьківської любові. Батьки, які так чинять, сумніваються, що їхня дитина на щось здатна і може досягти успіху сама.

Також такі люди показують оточуючим, наскільки вони погані батьки, тому що не змогли навчити дитину бути самостійною, і тепер повинні платити, щоб він чогось досягнув.

Крім того, вони роблять гірше дитині, яка звикає, що всі проблеми вирішать багаті батьки. Але одного разу він, непідготовлений до життя, може бути викинутий із суспільства, де всі звикли досягати успіху самі і важко працювати заради цього. Так батьки закладають проблеми в майбутнє своїх дітей.
  • У корупціонерів немає смаку
У Середні століття для монархів було нормально жити в палацах з позолотою і ні в що не ставити простий народ, тому що тоді вважалося, що вся влада виходить від них, і ця влада священна. Зараз суспільство змінилося. У 21 столітті навіть дуже багаті люди часто живуть досить скромно і розуміють, що до інших треба відноситься як до рівних. Подивишся на будинок якогось західного мільйонера і відразу і не скажеш, що він мільйонер. А кілька років тому короля Швеції оштрафували за неправильну парковку

А тепер давай згадаємо палаци і манери українських чиновників — ми ж з вами прекрасно знаємо, що 80% з них — корупціонери. Якщо ти бачив "Межигір'я" хоча б по телевізору, то розумієш про що ми. І це тільки один з маєтків, журналісти постійно публікують розслідування про те, як живуть українські політики.

Причина показушної розкоші в тому, що українські політики виросли в СРСР, коли все було спільним, а на ділі ні в кого нічого не було. А їхнє свідоме життя припало на роки дефіциту. Якщо у тебе є батьки або родичі, які застали той час, вони зможуть розповісти, як жінки самі шили собі сукні, як всі вдосвіта займали чергу за молоком і туалетним папером і як престижно було звідкись взяти жуйку.І якщо українці бідніші зберегли звичку не викидати нічого, що ще може стати в нагоді в майбутньому, то багаті політиків вважають, що велике і блискуче — це стильно. Вони просто не розуміють, як потворно виглядає така показушна розкіш.
  • У нього зносить дах від можливостей
Влада і великі гроші розбещують — цю думку англійський політик Джон Актон висловив ще у 1800-ті роки. І з тих пір нічого не змінилося. В розвинених країнах є опозиція, правоохоронні органи та громадянське суспільство, які стежать за всім, що роблять наділені владою. Вони ж втручаються, коли ті порушують закон або вчиняють аморальні вчинки.

В Україні ці інституції поки працюють погано, тому нікому обмежити українських корупціонерів. Вони можуть не боятися суду, громадського осуду, знають, що закони при необхідності можна переписати під них.
  • Корупціонерам не можна вірити
Фактично ці люди живуть подвійним життям: одне справжнє, інше для оточуючих. І оскільки частину своєї діяльності вони все-таки змушені приховувати, то обман для них стає чимось природним.
  • Корупціонери ненавидять своїх співвітчизників
Корупція вимиває гроші, які можна було використовувати з розумом, і перенаправляє їх на особисті примхи корупціонера. Якщо директор держкомпанії бере відкати за замовлення, то він краде гроші, які інша компанія могла б інвестувати в розширення виробництва, а значить, зробити більше товарів і заплатити більше податків. Якщо мер вимагає хабар з городян, то забирає гроші, на які молода сім'я могла б купити дитяче харчування. Розпил бюджету, доходи якого формуються з наших податків, позбавляє інших можливості отримати нормальні дороги, якісну освіту, професійну медицину. Кумівство — призначення родичів на держпосади — позбавляє можливості звернутися з проблемою до професіонала, який міг би зайняти цю посаду. Підсумок один: страждають оточуючі, які ні в чому не винні.

З точки зору нормальної логіки корупція протиприродна. Те, за що хабарники вимагають гроші, вони повинні робити і так, бо отримують за це зарплату, або не робити взагалі — наприклад, не підлаштовувати під умови тендера свою фірму. Це спосіб заробити особливо не напружуючись — не потрібно виробляти товари, вирощувати урожай, писати програми, займатися дослідженнями, шукати інвесторів. Цим корупція і приваблива — це гроші, заради яких не треба старанно працювати. Саме тому Україна за два десятки років не зробила серйозних кроків у своєму розвитку — роботу на результат підмінили схеми заробляння швидких грошей.

За матеріалами: businessviews

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини