"Підтримати"
Новини
Всі новини

Сьогодні вночі українці переведуть годинники на літній час


Сьогодні настає той день в році, коли необхідно знову переводити годинник. Переведення годинників на літній час в Україні відбувається в останні вихідні березня.

Про необхідність переводити час говорив ще видатний американський політичний діяч, Бенджамін Франклін. Новаторами в переході на літній час виступили німці в 1916 році. Після цього інші країни перейняли ідею. Мета переходу на зимовий і літній час – економія електроенергії.

У нашій країні стрілки годинника переводять двічі на рік, починаючи з 1981р.

Перехід на зимовий і літній час практикується в усьому світі. Лише в Японії, Китаї, Казахстані, Киргизії і Росії не переводять стрілки годинника і живуть за літнім часом.

Традиційно зимовий час вводиться в жовтні, а літній у березні.

Коли в Україні переводять годинники на літній час в 2017 році?

Перехід на літній час в 2017 році відбудеться у ніч з 25 на 26 число. В 3:00 ночі нам необхідно перевести час на годину вперед, тобто на 4:00. Це означає, що будемо спати на годину менше, проте світловий день буде тривати довше. Чергове переведення стрілок годинника в 2017 році відбудеться в ніч з суботи 28 жовтня на неділю 29 жовтня.

Як перехід на літній час впливає на наше здоров'я

Вчені давно прийшли до висновку, що перехід на літній і зимовий час вкрай негативно впливає на самопочуття людини. Перехід на літній час часто супроводжується безсонням, проблемами з концентрацією уваги, дратівливістю, занепадом сил і частою зміною настрою, і навіть травними проблемами.

Перевод годинників пов'язаний з поняттям гомеостазу, тобто саморегуляції - рівноваги між організмом і навколишнім середовищем.

Зміна часу призводить до збоїв в роботі біологічного годинника людини, які налаштовані на певний ритм життя. Переведення стрілок на годину має величезне значення для організму він впливає на розпорядок дня – час пробудження, прийом їжі. Збої в саморегуляції організму в свою чергу відображаються на психічному стані людини.

Зміни добового ритму впливають на вироблення гормонів – кортизолу і мелатоніну, це провокує:

- Безсоння
- Порушення метаболізму і, як наслідок, набір ваги,
- Перманентну втому і погане самопочуття.

Перехід на літній час: як пережити

- Дотримуйтеся режиму сну – лягайте і вставайте в один і той же час;
- Обов'язково висипайтеся, інакше занепаду сил не уникнути;
- Легкі фізичні навантаження, прогулянки на свіжому повітрі – відмінний засіб від весняної депресії;

Підтримати гарний настрій допоможе улюблене хобі. Вчені довели, що творчість позитивно впливає на саморегуляцію організму і полегшує адаптацію до зміни часу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме