"Підтримати"
Новини
Всі новини

17 миттєвостей Бахматюка, або чому Порошенко повинен ігнорувати відкритий лист від олігарха


Одіозний агробарон Олег Бахматюк продовжує активні дії, щоб відбілити власну вкрай заплямовану репутацію.

Останнім кроком олігарха став так званий відкритий лист до Президента Петра Порошенка з проханням захистити його від нападок з боку НБУ. Мова йде про спробу «відмазатися» від багатомільярдного боргу країні, заподіяного умисним банкрутством банків VAB «Фінансова ініціатива», що належали раніше Олегу Бахматюку, і розваленими, хоча він це категорично спростовує.

Громадяни, які постраждали від шахрайства «яєчного» короля, стурбовані тим, що Президент – щоб зберегти вплив на клуб вітчизняних мільярдерів – може погодитися на тихе застрягання гучної справи. Незалежні ЗМІ, неодноразово розслідували афери Бахматюка і доводять його протизаконні дії, що заподіяли шкоду Україні, не мають права залишатися байдужими у цій ситуації. В силу обставин, що склалися, ми нагадаємо гучні скандали, пов'язані з одіозним олігархом. Тому що, цей «штірліц», будучи давно викритим, повинен понести суворе покарання за провернуті шахрайські схеми.

1. Власник найбільшого в країні агропромислового холдингу «Укрлендфармінг» Олег Бахматюк побудував свою імперію на знищенні екології та здоров'я українців. Приклад – його птахофабрика в селищі Макарів Київської області. Через сморід і отруйні випари від пташиного посліду, в населеному пункті у кілька разів збільшився відсоток онкозахворювань, інсультів, інфарктів і нападів астми. При будівництві були порушені всі санітарно-епідеміологічні правила. Птахофабрику звели в 300-х метрах від школи і дитсадка, при державній нормі СЕС в 1000 метрів. Викид шкідливих і небезпечних речовин був перевищений в рази. Скарги жителів Макарова, протести Санепідемслужби та прокуратури області довгі роки були марні, оскільки олігарха підтримували продажні суди, які не знаходили ніяких проблем в роботі фабрики.2. Обман громадян країни для наповнення власних кишень – норма для Олега Бахматюка. У 2005 році він почав працювати в НАК «Нафтогаз України». Використовуючи довіру виборців до тоді нової «помаранчевої» влади, майбутній олігарх разом з головою правління Наку і бізнес-партнером Олексієм Івченком, пообіцяли газифікувати села на Західній Україні. Зі скарбниці взяли 410 мільйонів гривень, але 177 сіл газу так і не отримали – роботи не проводилися. Зате Бахматюк у ці роки прибрав до рук «Івано-Франківськгаз», «Львівгаз», «Закарпаттягаз», «Чернівцігаз» і «Волиньгаз», які пізніше продав Дмитру Фірташу.

3. Скандальний олігарх має досвід приховування від українських правоохоронців. У 2007 році Олег Бахматюк ховався від прокуратури Російської Федерації. Його звинувачували в незаконному відчуженні частини будинку в центрі Києві для офісів власних фірм - банку «Фінансова ініціатива», ТОВ «Агрохолдинг «Авангард», ТОВ «Фінансово-консалтингова група «Укрм'ясо», ТОВ «Система Технолоджі компанії». Після багаторічної судової тяганини і пересиджування скандалу в РФ Бахматюк був змушений віддати будівлю, загальною площею 3000 метрів, Міністерству інфраструктури. Сталося це в 2012 році і, як стверджували тоді джерела в Кабміні, було частковою оплатою олігарха за припинення його переслідування силовиками.

4. Як власник найбільшого в країні агропромислового холдингу «Укрлендфармінг» Олег Бахматюк створив дуже погану репутацію українського бізнесу в США.

Будучи власником компанії «Omtorn», агробарон викупив стару американську компанію «Townsend», що спеціалізується на виробництві птиці в штаті Південна Кароліна. Умовою покупки компанії був розвиток виробництва, проте цього не сталося. Через півроку Бахматюк закрив підприємство, залишивши без засобів існування понад 1000 людей, які працювали у фермерських містечках Моксвилль і Силлер-Сіті. Бахматюк забрав мільйони, а численні місцеві фермери, які взяли кредити на будівництво пташників, потрапили в боргову яму. Той скандал, нагадаємо, дійшов навіть до Конгресу США.

5. Жахливе реноме у Бахматюка містообслуговуючої для ЄС Німеччини. У 2012 році компанія Бахматюка отримала кредит під гарантії Бундестагу на будівництво птахофабрик у Хмельницькій та Херсонській області. Згодом позначилося, що на місці будівництва нічого не зводилося і гроші просто вкрадені. Що цікаво, з протестом надавати Бахматюку кредит трохи раніше виступали німецькі фермери. Вони вказували на порушення норм утримання птиці підприємствами українського олігарха. На курях у Бахматюка економили вирощували в клітинах, заборонених для утримання в цивілізованому світі.

6. Олег Бахматюк підтримував будь-яку владу, але особливо режим Віктора Януковича. Екс-президент сприяв олігархові в розширенні бізнесу і закривав очі на порушення тим законодавства України. Наприклад, влада всіляко приховували екологічну катастрофу на Київщині, яка виникла через роботу птахофабрик Бахматюка. Тільки, коли скандал переступив межі країни, команда Януковича заявила про проблему. Федорович доручив створити незалежну комісію для вивчення ситуації з екологічною обстановкою. Тільки ніякої відповідальності за катастрофу Бахматюк не поніс. Навпаки, «вічно легітимний» надалі їздив і особисто відкривав елеватори холдингу Бахматюка.

7. За підтримку режиму Віктора Януковича Бахматюк натомість отримував фінасову індульгенцію. У 2010-2014 роках його підприємства отримували з держбюджету компенсацію за податками. ВАТ «Івано-Франківський м'ясокомбінат» «Івано-Франківські ковбаси», «Імперово Фудз» та «Станіславська торгова компанія» отримали їх від Кабміну Азарова на суму 8 млрд гривень. При тому, що їхні товари експортувалися офшорних структур за завищеними в декілька разів цінами. У 2015 році Національна поліція України зацікавилася цим фактом і звернулася в суд з проханням отримати доступ до оригіналів документів цих фірм Бахматюка. Але суддя в процесі справи, раптово став на бік олігарха. Джерела стверджують – не безкоштовно.

8. Одіозний олігарх ніколи не гребував «кидати» партнерів по бізнесу в Україні. У 2010 році компанія Олега Бахматюка ПАТ «Компанія Райз» заборгувала 22 млн доларів компанії Олександра Вадатурського «Нібулон С. А». Мова йшла про порушення договору про постачання сировини. Простіше кажучи, «яєчний» олігарх не зміг поставити партнерам 158 тисяч тонн кукурудзи. «Нібулон» звинуватив ПАТ «Компанія Райз» у зриві домовленостей і зажадав відшкодувати збитки. Коли Бахматюк відмовився це зробити, Вадатурський звернувся в арбітражний суд GAFTA. І в 2014 році вища інстанція зобов'язала Олега Бахматюка в оплаті, підтримавши бік «Нібулона». Дане рішення не могло бути оскаржене, оскільки відповідно до міжнародних норм є обов'язковим і примусовим на території України.

9. «Укрлендфарминг» Олега Бахматюка, позиціонував себе найбільшим в Європі. У компанії неодноразово заявляли про розвиток корпорації і завоювання нових ринків збуту, наприклад, в Азії. Тільки в березні 2013 року агро-гігант Бахматюка розмістив єврооблігації на 275 мільйонів доларів під майже 11% річних. Серед партнерів «Укрлендфармінга» тоді виявилися Deutsche Bank, Sberbank CIB і Citigroup. Саме ці світові бренди і виявилися першими серед ошуканих Бахматюком внаслідок його афер з кредитами і ліквідацією банків.

10. Величезну суму 37,9 млрд – більше, ніж кредит МВФ – винен Олег Бахматюк державі, бізнесу та громадянам через навмисне банкрутство двох належалих йому банків. Цифру назвав Нацбанк, який довгий час намагався врятувати фінустанови олігарха від краху, і навіть, проводячи їх багатомільярдне рефінансування. За словами голови НБУ Валерії Гонтарєвої, Бахматюк повинен кредиторам 21,7 млрд, НБУ 10,9 млрд, іншим держбанкам по заборгованостях його ж фірм 5,3 млрд. Як виявилося, обидва банки, доведені олігархом до банкрутства, були «кептивними». Вони фінансували особисті компанії Бахматюка за рахунок вкладників банків. А їх, у сумі, налічувалося 400 тисяч осіб.

11. У ліквідованому VAB Банку Олег Бахматюк провертав схеми завищення ставок внесків. Їх навмисне підіймали, щоб заманити клієнтів. Виходить, що банк, позиціонуючи себе як агропромисловий, обдурив багатьох вкладників, отримавши від тих значний капітал. Гроші кредиторів були перенаправлені Бахматюком в довгі кредити свого ж бізнесу. Серед них ВАТ «Залізничник» (кредит 938 млн.), ТОВ «Ледер Плюс ЛТД» (кредит 438 млн.), ТОВ «Україна - Агроінвест» (кредит 406 млн.), ТОВ «Стар-Майстер» ( кредит 354 млн). Ніхто з даних суб'єктів отримані гроші VAB Банку не віддав.

12. На псевдо-кредитуванні аграріїв спеціалізувався і іншої збанкрутілий Бахматюком банк «Фінансова ініціатива». Його називали головним банком агробарона, оскільки фінустанова входила в топ-20 банків країни з активами 19,2 млрд гривень. За час діяльності «ФІ» видав кредитів юридичним особам на 15,6 млрд. грн. В основному – фірмам самого Бахматюка або його партнерам по брудному бізнесу. До речі, населенню банк видав всього 2 млн гривень кредитів, що яскраво демонструє, навіщо створювався банк. Вже точно не для простих громадян.

13. Журналісти відзначають, що олігарх Олег Бахматюк останнім часом набув ще й титул вічного брехуна. Агробарон не відмовляється від боргу перед вкладниками двох збанкрутілих банків, але стверджує, що він значно менше. «Яєчний» король, не моргнувши оком, клянеться, що реальний сумарний борг Фонду гарантування вкладів і Нацбанку становить 18-19 млрд. А на 7 млрд він взагалі має особисте поручительство перед НБУ. Щодо боргу його «Укрлендфармінга» міжнародних кредиторів – Олег Бахматюк божиться що виплатив його на 95% . Хоча ніяких доказів не демонструє.

14. Вміння шантажувати – ще одна відмітна риса Олега Бахматюка. Опинившись в незавидній ситуації, олігарх вибрав тактику атаки на суперника, публічно звинувативши НБУ в спробі рейдерства його холдингу «Укрлендфармінг». Створивши і користуючись галасом навколо свого імені, одіозний олігарх намагається нав'язати НБУ свої умови мирної угоди, відповідно до яких зобов'язується повернути гроші протягом семи років. Слід особливо звернути увагу, що Бахматюк ставить умови в ультимативній формі. Інакше - він лякає владу соціальними бунтами людей, яких може залишити без роботи на своїх підприємствах (мова про 37 тисяч робітників), а також значним погіршенням показників економіки України, в якій обороти холдингу становлять 1,5 % ВВП.

15. В 2016 році прокуратура Києва відкрила кримінальну справу проти Олега Бахматюка - за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (розкрадання в особливо великих розмірах). Мова йде саме про неправомірні дії посадових осіб VAB Банку і особисто Бахматюка. Кримінальне провадження відкрили на вимогу НБУ. Між тим, вже 5 січня 2017 року, Національна поліція, слідчим якій було доручено розібратися в справі, закрила кримінальну справу проти олігарха. У МВС пояснили, що не знайшли доказів крадіжки мільярдів, наданих НБУ Бахматюку для порятунку банку. Як саме розслідували справу підопічні Авакова - залишилося нерозголошеної таємницею. Яка, в свою чергу, спричинила за собою питання - хто покриває афериста Бахматюка в МВС, і скільки він за це платить?16. Закриття безлічі кримінальних справ щодо Бахматюка демонструє, що олігархи і влада продовжують керувати країною спільно. І це абсолютно не співвідноситься з заявленою Президентом політикою поділу влади від бізнесу. Активісти антикорупційних рухів України різко критикують силовиків за пособництво «яєчному» агробарону. Згадаймо дві останні заяви від голови правління Центру протидії корупції Віталія Шабуніна та народного депутата Сергія Лещенка. Перший натякнув про домовленості Бахматюка з главою МВС Арсеном Аваковим, другий – прямо звинуватив у створенні недоторканності для олігарха Адміністрацію Президента і Кабмін.

17. Мільярдер Олег Бахматюк має вплив на групу депутатів Верховної Ради. Найбільш відомий персонаж в орбіті олігарха – так званий «вічний» нардеп Анатолій Матвієнко. Колишній партійний функціонер СРСР, нещодавно скандально прославився тим, що вказав в Е-декларації особисту церкву. Також у списку людей Бахматюка – племінник Матвієнко – Сергій Березенко. Цей політик - виходець з т. зв. «молодої команди Черновецького». Також в квоті депутат-медійник Вадим Денисенко та Наталія Василюк. Всі ці люди балотувалися в Парламент від БПП, але, тим не менше - в першу чергу вони залежні не від К, а від рішень агро-олігарха.

p.s. Верховна Рада України нинішнього скликання, прийняла багато законів, спрямованих на боротьбу з корупцією та шахрайством. Президенту Петру Порошенку слід було б згадати, що серед документів, проголосованих ВР, був і закон про посилення відповідальності топ-менеджерів і власників банків за доведення до банкрутства фінустанов. Безумовно, Олег Бахматюк чи не перший в Україні, хто підпадає під дію цього закону. І, безумовно, банківські афери агробарона лише верхівка айсберга всіх махінацій. Частину таких ми виклали в цій статті. Почитати її слід було б і Петру Порошенку. Для того, щоб він розумів – громадяни України не зрозуміють Президента, якщо той і далі нічого не зробить з шахраєм-агробароном Олегом Бахматюком

facenews.ua

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини