"Підтримати"
Новини
Всі новини

Цікаві факти про ліки

Интересные факты о лекарствах

Найчастіше люди й не підозрюють, скільки цікавого і незвичайного таїть у собі навколишній світ. Взяти, наприклад, звичні нам ліки. Деякі з них приховують настільки цікаві факти, що часом у них можна було повірити. Наприклад, ви раптом помітили у себе дивну тягу до азартних ігор, хоча раніше за кілометр обходили гральні заклади. А адже причиною цього можуть бути побічні дії ліків!

Лікарі неспроста рекомендують запивати ліки тільки водою. Наприклад, якщо запити таблетку молоком, вона втратить свою ефективність і просто не подіє. Але пару століть тому ліки запивали тільки пивом. У XIX столітті пиво вважалося загальновизнаним засобом дезінфекції, що зміцнює імунітет і підвищує загальний тонус організму. У Німеччині навіть заснували спеціальний інститут пива. Вчені, які досліджували пінний напій, прийшли до висновку, що літр нефільтрованого пива принесе для людського організму більше користі, ніж літр випитого молока.

У 1872 році американський хімік британського походження Роберт Серпень Чезбро запатентував процес виробництва вазеліну. Але спочатку ця мазь використовувалася зовсім не як проносний засіб. Вазелін повсюдно застосовували як плямовивідник для меблевої оббивки. Але через рік вчений зробив висновок про лікувальні властивості вазеліну, вживання якого всередину викликає проносний ефект, а застосування в якості мазі сприяє загоєнню пошкодженої шкіри.

На початку 90-х років ХХ століття фірма Пфайзер вирішила вивести на фармацевтичний ринок новий серцевий препарат – силденафілу цитрат. Однак, клінічні випробування цих ліків закінчилися невдачею – ніякого лікувального впливу на серце вони не чинили. У той же час, представники контрольної групи чоловічої статі зазначили, що застосування ліки викликало у них збудження. Таким чином, силденафілу цитрат замість поліпшення кровопостачання в області серця сприяв підвищенню кровотоку в репродуктивних органах. Так був винайдений майбутній препарат Віагра.

У 1886 році фармацевт Джон Стіт Пембертон представив в США новий лікарський препарат широкої дії, призначений для лікування хвороб нервової системи, імпотенції, а також для зняття больових симптомів різного походження. Ліки являли собою суміш листя коки і горіхів дерева коли в пропорції 3:1. Через 17 років після появи на ринку Кока-Коли виробників звинуватили в пособництві заворушень, які влаштовували городяни під дією дурманної речовини, що входили до складу напою – соку коки. Технологія виробництва Кока-Коли була змінена, і при переробці свіжого листя коки з них попередньо віддалявся кокаїн.

У першій декаді серпня 1897 року Фелікс Хоффман, штатний фармацевт німецької компанії Байєр, використовуючи метод ацетилювання, отримав саліцилову кислоту в чистому вигляді і стабільній формі. Так з'явився Аспірин – перший у світі ліки на основі штучно створеної субстанції.

У 20-х роках XIX століття в американських аптеках продавався звичайний кетчуп. Він вважався вірним засобом при лікуванні екземи і облисіння, і навіть був запатентований як лікарський препарат. Хоча сьогодні кетчуп застосовується в кулінарії, а не в медицині, але пігмент лікопін, що входить до його складу, є дуже корисним для організму антиоксидантом. Навіть в свіжому томаті концентрація лікопіну набагато нижче, ніж у кетчупі. В наші дні лікопін можна купити в аптеці у вигляді таблеток.

Напевно, всі чули про ефект плацебо. Цей ефект ґрунтується на власній вірі людини в одужання від хвороби при застосуванні препаратів – «пустушок». Завдяки самонавіюванню людина переконує себе в дієвості такого препарату, хоча насправді в його складі немає жодної лікувальної речовини. В якості основи для плацебо використовується лактоза.

Блог ЖЖ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини