"Підтримати"
Новини
Всі новини

Київські чиновники через сумнівні фірми "рубають бабло" на розрахунку комунальних послуг

Киевские чиновники через сомнительные фирмы "рубят бабло" на расчете коммунальных услуг

В умовах гібридної війни чиновницька жадібність і всеїдність повинні бути прирівняні до зради Батьківщини. З адекватною відплатою.

Про це у своєму блозі на сайті obozrevatel.com пише аналітик Олександр Кочетков.

Тому що кияни з жахом чекають чергового підвищення комунальних тарифів. Економісти готуються до кризи неплатежів. Аналітики пророкують протестні акції на початку зими. Політики мріють осідлати цю протестну хвилю. У Кремлі планують використовувати соціальний вибух для знищення України.

А в цей час окремі київські чиновники через сумнівні фірми діловито "рубають бабло" на цій самій комуналці. Саме на тарифах, точніше, на їх розрахунках.

За часів Януковича не тільки крали. У той період у Києві комунальне підприємство "Головний інформаційно-обчислювальний центр" (ГИВС) без проблем розраховувало всі види комунальних платежів, споживачі отримували одну платіжку. А ГИВС брав за послугу 0,5 % — цілком по-божому.

У 2014 році народні депутати, як подейкують, зусиллями Н.Мартиненка, прийняли закон №1198-VII, так званий "закон монополістів". Тому що він зобов'язує "Київводоканал", "Київенерго", "Київгаз" самостійно вести розрахунки із споживачами. Ці підприємства, у яких, нагадаю, є приватний спритний капітал, додатково до двохсот працівникам ГІОЦ за цим законом створили власні розрахункові центри з купою людей і забрали собі ці божеські 0,5%.

Але на цьому не зупинилися — вони ж такі комерсанти, клейма нікуди ставити!

Комунальні монополісти не стали використовувати перевірене програмне забезпечення ГІОЦ, вони вдарилися в модний аутсорсинг з ознаками корупції.

Саме так у 2015 році в системі київських комунальних платежів з'явився "Міський єдиний розрахунковий центр" (ГЕРЦ)) з веселої Одеси. Під соусом спрощення платежів і можливості робити це через Інтернет і мобільники київські чиновники посадили на фінансові потоки типову фірму-прокладку, навіть не потрудившись для пристойності створити свою, а тупо взявши чужу.

Сама ідея стара, немов Тендерна палата авторства А. Яценко, але одеські підприємці змогли внести в неї якийсь шарм Привозу, де вам продадуть тухлу рибу як ту, що ще плаває в морі.

Тухляк в тому, що ГЕРЦ зашифрував зв'язок між платіжним документом і конкретним платником за допомогою алгоритму, який відомий лише йому. Тобто, ви чесно переводите гроші за комуналку, але без ГЕРЦа банк не зможе внести платіж саме на ваш рахунок. І зараз навряд чи хтось відповість, чи можна безболісно, не влаштовуючи ГЕРЦу допити з пристрастю, розплутати цей отруйний клубок.

А ціна питання — судіть самі: у Києві 1 мільйон 100 тисяч квартир, обсяг платежів з опаленням 2,7 мільярда гривень в місяць. Зрозуміло, онлайн оплати складають тільки частину від всіх, тим не менше суми, що проходять через ГЕРЦ, досить неабиякі. І за свою хитру послугу він бере аж 2%.

При цьому треба визнати, що система розрахунків одеситів заснована на авторських розробках, відповідає українським вимогам захисту інформації і має атестат відповідності.

Що складно сказати про іншго учасника розрахунково-грабіжницьких схем. Мова про фірму "Мегасофт" з платіжною системою за комунальні платежі "Мега-біллінг", яку зараз посилено заводять в Київ.

Приспівки і фанфари знайомі: спрощення платежів, персональний кабінет споживача, величезний досвід в автоматизації обліку та проведення оплати за комуналку. Загалом, безжальна турбота про наші з вами насущні інтереси.

Якщо зайти на сайт фірми "Мегасофт", то там в партнерах значиться безліч солідних українських підприємств, в тому числі, Київенерго та Київводоканал. У всякому разі, Київенерго і Водоканал-сервіс, а це "дочка" Київводоканалу, які вже відкриваються в персональному кабінеті Мега-білінгу.

Значуща деталь: фірма, яка представляє "Мегасофт" і береться за розрахунок нашої комуналки, називається "Мегасофт-образ" і юридично прописана в житловому будинку по вулиці академіка Вільямса, 3/7 — "крутизна неміряна".

Киевские чиновники через сомнительные фирмы "рубят бабло" на расчете коммунальных услуг
Киевские чиновники через сомнительные фирмы "рубят бабло" на расчете коммунальных услуг


З сайту ж стає ясно, що "Мегасофт" нібито родом з Донецька. Але якщо копнути глибше, то з'ясовується, що це російська контора з Ростова-на-Дону. До війни, коли вони обходили київських бюрократів, то так і вказували у своїх візитках. І там же розташовувалися їхні сервера для зберігання інформації.

Киевские чиновники через сомнительные фирмы "рубят бабло" на расчете коммунальных услуг


Зараз Ростов-тато з візиток завбачливо прибрали. Але в історії фірми на її сайті прив'язка до країни-агресора за нетямущість (або нахабства?) залишилася. Байконур вони обслуговували при "совку"...

І ось ця вперта фірма з російським корінням і досвідом роботи по-донецьки "ви нам, а ми вам" має намір присмоктатися до комунальних тарифів, які і без того виглядають непідйомними. У всякому разі, для всіх, крім деяких чиновників з КМДА.

Йдемо далі. За пінгом (це Інтернет-параметр швидкості відгуку, що дозволяє визначити місце розташування обладнання) виходить, що нині сервера Мега-білінгу розташовані в Німеччині. Це краще, ніж у Росії, але мені цікаво: хто з киян давав дозвіл на обробку та зберігання своїх персональних даних за межами України? Причому, даних, які адмініструються невідомо, а точніше, дуже відомо ким?

І що з цього приводу думає наш доблесний Держспецзв'язок, покликаний стежити за безпекою подібних систем?

Зрозуміло, що фірми-прокладки не сідають на багатомільйонні потоки, заходячи з вулиці. А їх заводять ті, хто керує Київською міськадміністрацією.
За моєю інформацією, В. Кличко просто не в курсі, що відбувається навколо розрахунків та оплати за комунальні послуги. Він звик довіряти тим, кого вважає профільними фахівцями. А йому бадьоро доповідають, що впроваджуються сучасні системи, які дозволяють уникнути корупції. Коли стане жарко, все докладачі розбіжаться, а Віталій драпати не звик, він залишиться відповідати.

ЖКГ в Києві курирує заступник мера П. Пантелєєв. Ось він, навіть якщо судити лише по його виступах у ЗМІ, і впроваджує всі ці Мега-білінги та Герці. Треба думати, абсолютно щиро і абсолютно безкорисливо.

Що характерно, перший заступник мера Р. Пліс, в минулому займався фінансовим аудитом, проти подібних сумнівних новацій. Очевидці розповідають, що у них з Пантелєєвим з цього приводу на нарадах доходить до відвертих суперечок. Але оскільки за розподілом обов'язків ЖКГ — парафія Пантелєєва, то вплинути на ситуацію Пліс не в змозі.

Якщо по справедливості, про яку ми всі мріємо, то в комунальний тариф повинні входити собівартість послуги (тепло, світло, гаряча-холодна вода та інше), яка затверджується НКРЭКУ, плюс 5,5% оплати за надані послуги. Ці 5,5% складаються з послуг колишніх Жеків, а тепер житлово-експлуатаційний організацій — 4%, банківських послуг — 1% і послуг ГІОЦ — 0,5%. Так було до Революції Гідності.

І все! Причому, часи такі, що знайдуться і банки, приголосні стиснутися до 0,5%.

Замість цього в тариф потрапляє оплата фірм-прокладок, які збагачують чиновників, а також витрати на папір, пошту, амортизацію. Плюс взагалі загадкові статті витрат, визначені як "інші" та "інші матеріальні витрати". До речі, у ГИВЦа забрали право проводити комунальні розрахунки, але відсоток ГИВЦа в тарифі залишили.

Недогледіли, так? Національний феномен: чиновники помиляються лише на свою користь.

Ось так і набігає, що тариф на послуги виконавця зараз завищений у 3-4 рази!

Так, справедливі розцінки на оплату обслуговуючих нас монополістів не повернуть тарифи до колишніх дотаційних часів. Але це дозволить зменшити корупційну складову комунальних тарифів. І точно не дозволить наживатися на нас фірмам, пов'язаним з країною-агресором.
А там — хто нам перешкода? — можна зайнятися і оптимізацією собівартості цих самих комунальних послуг та зсадити з фінпотоків не тільки акул бізнесу, але й інших комерсантів-прилипал.

І останнє. Спеціально акцентую: нічого не маю проти донеччан, одеситів, які прагнуть працювати по всій території України, в столиці зокрема. Ось тільки не треба мародерствувати! Не треба паразитувати на населенні і, тим самим, створювати базу для протестів від відчаю, що загрожують перерости в вуличний хаос, що знищить Україну швидше і надійніше повномасштабного російського вторгнення.

Якщо, звичайно, це не є для "комерсантів" секретним, але насправді головним завданням.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини