"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Вільнюсі з'явиться багатофункціональний центр "Хмарочос-кристал"

В Вильнюсе появится многофункциональный центр "Небоскреб-кристалл"

Міжнародний конкурс на право спроектувати в Литві багатоповерховий готель з офісами виграв американський архітектор Даніель Лібескінд.

У Вільнюсі, столиці Литви, побудують хмарочос-кристал за проектом американського архітектора Даніеля Лібескінда, повідомляє портал про архитектруру Archdaily. Бюро Studio Libeskind виграло міжнародний конкурс на право створити багатофункціональний центр за адресою проспект Конституції, 18В. Нова будівля отримає назву Downtown Tower-k18B, всередині будуть розташовані бізнес-центр з офісами і люксовий готель на 300 номерів.

Хмарочос повинні звести в оточенні старої забудови Вільнюса на правому березі річки Вілія. Унікальна геометрична форма будівлі створить нові виміри в пейзажі литовської столиці. Основний корпус висотою у 18 поверхів архітектори помістять на шестиповерховий постамент, відмінною особливістю Downtown Tower-k18B стане скляна облицювання всього будинку. На першому поверсі розташуються зони лобі готелю і бізнес-центру, а також бар і ресторан, сказано в описі проекту.

Девелопер проекту литовська компанія Lords LB Asset Management вкладе у спорудження хмарочоса-кристала €40 млн. Офісно-готельний комплекс площею 19 тис. кв. м зможе створити 1 тис. нових робочих місць, написано на сайті Lords LB Asset Management. Точна висота майбутнього хмарочоса не розголошується.

За кількістю поверхів Downtown Tower-k18B зможе претендувати на друге місце в Вільнюсі: зараз найвищою будівлею литовської столиці є 33-поверхова вежа Europa Tower висотою 148 м.

У міжнародному конкурсі на право спроектувати новий хмарочос у Вільнюсі брали участь дев'ять архітектурних студій зі всього світу. Серед суперників Studio Libeskind були естонці з ko ko Architects, італійська Studio Fuksas, датські бюро PLH Arkitekter і Arrow, а також архітектори з Литви. Завдяки перемозі на тендері Даніель Лібескінд зможе створити своє третє будівля в Литві: американець вже проектує спортивний комплекс Vilnius Beacon і Вільнюський центр сучасного мистецтва, вказує ArchDaily.

Серед найбільш відомих робіт Studio Libeskind можна виділити Єврейські музеї в Берліні, Копенгагені та Сан-Франциско. У своїй творчій манері Лібескінд відноситься до деконструктивизму — напрямку, для якого характерні ламані лінії, нарочито деструктивні форми фасадів і підкреслена візуальна ускладненість будівель.

За матеріалами РБК

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме