"Підтримати"
Новини
Всі новини

В Японії будуть отримувати енергію з морської води

11:20, 24 травень 2016
2 156
В Японии будут получать энергию из морской воды

Вчені Університету Осаки використовували сонячне світло для перетворення морської води в перекис водню, який можна потім використовувати для вироблення електрики. Вперше була досягнута висока ефективність фотокаталізу при виробництві H2O2, щоб використовувати перекис у виготовленні паливних елементів.

Про це повідомляє Infokava.com з посиланням на hightech.fm

Найбільша перевага використання рідкого перекису водню (Н2О2) замість газоподібного водню (Н2) у тому, що в рідкій формі його набагато простіше зберігати при високій щільності. Зазвичай газ Н2 повинен знаходитися або знаходиться під великим тиском, або, в певних випадках, охолоджений до рідкого стану. А рідкий перекис водню зберігати і перевозити під тиском простіше і безпечніше.

Проблема полягає в тому, що досі не було ефективного фотокаталітичного способу виробництва рідкого H2O2. (Є спосіб отримання H2O2, який не використовує сонячне світло, але воно потребує такого обсягу енергії, що це не практично).

«Найпоширеніший на Землі ресурс, морська вода, використовується для виробництва сонячного палива, перекису водню»
, — говорить керівник дослідницької групи Шуничи Фукузуми.

Японські вчені розробили новий фотоелектрохімічний елемент, що представляє із себе фактично сонячну клітинку, яка виробляє перекис водню. Коли світло потрапляє на фотокаталізатор, він абсорбує фотони і використовує енергію для запуску хімічної реакції (окислення морської води і редукції О2), в результаті якої виходить H2O2.

Ефективність конверсії такої системи дорівнює 0,28%, що значно менше, ніж у звичайних сонячних елементів. Проте, вчені впевнені, що ці показники можна підвищити, використовуючи найкращі матеріали для створення фотоелектрохімічного елемента. Також вони збираються скорочувати вартість виробництва.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини