"Підтримати"
Новини
Всі новини

Українці всерйоз перейнялися питанням енергонезалежності

Украинцы всерьез озадачились вопросом энергонезависимости

Сонячні колектори встановлюють на дахах для підігріву води і підтримки опалювальної системи, а сонячні батареї виробляють власну електроенергію, причому її надлишки можна продавати державі за «зеленим» тарифом.

Останнім часом сонячні батареї почали з'являтися не тільки на дорогих приватних будинках, але і на дахах свиноферм, курників і навіть церквах.

Украинцы всерьез озадачились вопросом энергонезависимости


Так, наприклад, в Ужгороді, на РЦ MAXIMUS встановлено 8 сонячних колекторів та 22 сонячні батареї загальною потужністю 5,5 кВт.А на даху приватного будинку в селі Руське Поле Тячівського району можна побачити 120 сонячних батарей. Власна електростанція має потужність 30 кВт / год і підключена до "зеленого тарифу".
Украинцы всерьез озадачились вопросом энергонезависимости

20 сонячних батарей (5 кВт) є і тепер на даху піцерії у Виноградові, а 40 батарей - в Буштині на Тячівщині.
Украинцы всерьез озадачились вопросом энергонезависимости

Також 40 сонячних панелей потужністю 10 кВт / год і 20 колекторів фірми Viessmann має Карачинський греко-католицький ліцей ім. єпископа Стійки у Виноградівському.
Украинцы всерьез озадачились вопросом энергонезависимости

Ціна одного колектора на 10 вакуумних трубок становить близько 340 євро. Трьох колекторів вистачає для підтримки опалення та нагріву гарячої води в баці на 200 літрів. У той же час виготовити геліосистему для нагріву води можна самостійно і навіть з підручних матеріалів. Так, нещодавно ми повідомляли про те, що жителів Закарпаття навчили виготовляти недорогі сонячні колектори власними руками.

Звичайно, сонячні батареї коштують значно дорожче. Система, 1 кВт потужності якої для підключення до "зеленого тарифу" буде коштувати близько 1,5 тисячі доларів. Тобто система потужністю 10 кВт*год обійдеться в 15 000 доларів. Це вартість устаткування і монтажних робіт.

«В цілому за рік така система зробить близько 11 000 кВт*год електроенергії. Всю електроенергію, яку ви не вжили, закуповує держава за тарифом 4,8 грн за кВт»
, - розповідає представник компанії, яка займається монтажем сонячних панелей на приватні будинки в Закарпатті.

У 2015 році В Україні кількість домогосподарств, які облаштували власні сонячні електростанції отримали «зелений» тариф зросла в 10 разів - до 244. Всі разом вони виробили понад 410 000 кВт*год «зеленої» енергії.

Экотехика

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини