"Підтримати"
Новини
Всі новини

Російський генерал: Наше завдання - не допустити приходу прозахідних сил до влади в Білорусі

Российский генерал: Наша задача - не допустить прихода прозападных сил к власти в Беларуси

Росія готова до швидкого перекидання своєї авіації та інших військ в Білорусь. Про це в інтерв'ю EADaily заявив президент Академії геополітичних проблем, колишній начальник Головного управління міжнародного військового співробітництва Міноборони РФ генерал-полковник Леонід Івашов.

«Американці підсилюють своє угруповання в Європі не тільки по лінії НАТО, але і по інших напрямках. Посилюється і ядерна складова, і наземна і повітряна і морська. І все це групування наближається до кордонів Натовських держав і Росії. Найбільш уразливі для Росії місця — це Прибалтика і кордон з Польщею. Ми повинні комплексно реагувати на ці виклики. Це може бути і жорстка поведінка в Раді безпеки, і робота в Європі, і, безсумнівно, посилення нашої військової складової»
, — заявив Івашов, передає Infokava.com з посиланням на charter97.org

Питання розміщення авіабази в Білорусі, на думку військового експерта, не є критичним для Росії, оскільки формальна відсутність авіабази не заважає швидкому перекиданню російських військ в Білорусь «у разі необхідності».

«Якщо Олександру Григоровичу ідея розташування авіабази не особливо подобається, і він розглядає це як якесь обмеження свого суверенітету, то юридичного оформлення військової бази не потрібно. Просто потрібно розвивати єдиний оборонний простір. А він є — працює спільна колегія міністерств оборони, взаємодіють генеральні штаби, в ході навчань, командно-штабних ігор відпрацьовуються питання забезпечення безпеки як Білорусі, так і нашого західного стратегічного напряму, включаючи і прибалтійська. А якщо вже дійсно виникне загроза, то передислокувати ряд частин, і не тільки авіаційних, буде нескладно. З іншого боку, нам сьогодні потрібно допомагати зміцненню білоруських збройних сил»,
— сказав Леонід Івашов.

Що стосується можливого приходу в Білорусі до влади демократичних сил, з-за яких військове співробітництво може перерватися, то, на думку Івашова, необхідно взагалі виключити цей сценарій і не повторювати «допущених в Україні помилок».

«Нам не потрібно допускати приходу прозахідних сил до влади в Білорусі, щоб не вийшло, як в Україні. Ми ж маємо якусь користь витягати зі своїх поразок. Тому потрібно працювати над цим, а в основу співробітництва з Білоруссю в рамках «союзної держави» ставити не економіку, яка роз'єднує народи, а гуманітарну сферу, культуру, науку, освіту і спільні технології»
, — відзначив генерал.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме