"Підтримати"
Новини
Всі новини

Китай святкує Новий рік: Мавпа вступила в свої права

Китай празднует Новый год: Обезьяна вступила в свои права

8 лютого в усьому світі святкують перший день Нового року за китайським місячним календарем – Року вогняної (червоної) Мавпи, який стане 103-м святом весни.

На Чуньцзе в свої права вступає Рік Мавпи. За повір'ями, вона протегує сімейні відносини, тому її рік вважається сприятливим для вступу в шлюб і народження дітей, повідомляє Infokava.com з посиланням на Сіньхуа

"Згідно з архівними матеріалами, Новий рік за місячним календарем, який є найважливішим святом для китайців, що бере свій початок в епоху Шан (17-11 століття до нашої ери) і в той час служив святом для жертвопринесення богам і предкам. На ранньому етапі певної дати для святкування Нового року не було. Тільки після розробки і прийняття систематичного і близького до сучасного календаря "Тайчу" за імператора династії Хань (206-й рік до нової ери – 220-го року нової ери). У період з династії Шан до династії Цин самий радісний для китайців свято мав кілька назв: "Юаньчэнь", "Суйчао", "Юаньжи", "Юаньдань". В 1911 році, після Сіньхайської революції, було прийнято рішення називати 1 січня за григоріанським календарем "Юаньдань" і перше число за місячним календарем – "Чуньцзе"
, – розповів експерт з традиціями і звичаями Ю Гоцин.

На честь великого свята в КНР офіційні вихідні тривають тиждень. Вулиці і будинки прикрашають ліхтарі, парні написи та плетені роботи з шнурів червоного кольору – самого щасливого, за китайськими повір'ями. Дітям за традицією дарують червоні конверти з грошима.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини